reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21

One UI 4.0 / Android 12 ile gelmesi beklenen yenilikler ortaya çıktı

Sabahleyin paylaştığımız haberde One UI 4.0 / Android 12‘in beta sürümünün çok yakında Galaxy S21 serisi için geleceğini aktarmıştık. Her yeni One UI güncellemesinde olduğu gibi bu güncellemede de önemli değişiklerin kullancılara sunulması bekleniyor.

Yeni bir sızıntıya göre One UI 4.0, uygulama simgelerinde ve renk şemasında değişiklerle gelecek. Arayüzün görünüş olarak Android 12’in saf haline benzeyeceği aktarılan aktarılıyor. Samsung’un Android 12 Material You UI’ı özel One UI dış görünümü için uyarlayacağı bile iddia ediliyor.  Güncelleme aynı zamanda Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcilerde daha iyi performans sergileyeceği de dile getiriliyor. Ufak Knox iyileştirmelerin de yapılacağı güncellemede Samsung Notes uygulamasında da dikkat çekici yeniliklerin sunulacağı söyleniyor. Bilindiği üzere Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra haricinde Samsung’un önümüzdeki ay tanıtacağı Galaxy Z Fold 3’te de S Pen desteğinin olacağı belirtiliyor. Daha fazla cihazın S Pen’e destek vermesi Samsung Notes uygulamasının geliştirileceği anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

One UI 4.0 ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Paylaştığımız bilgilerin iddia aşamasında olduğunu ve Samsung tarafından henüz onaylanmadığını belirtmekte yarar var. One UI 4.0’daki tüm değişiklikleri beta yayınladıktan sonra hep birlikte öğreneceğiz. Betanın belirli Samsung cihazlarıyla sınırlı olacağını da söylemekte yarar var.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan ilginç akıllı telefon konsepti