reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus Nord Watch
OnePlus LOG Tasarım

OnePlus LOG Tasarım

OnePlus Nord Watch akıllı saatin tasarımı sızdırıldı

Uzun zamandır yolda olduğu duyulan OnePlus Nord Watch akıllı saatin tasarımı sızdırıldı. Firmadan ikinci akıllı saat geliyor.

OnePlus, akıllı saat pazarına ilk defa girmiyor. Firmanın ilk akıllı saati detaylarına burada yer verdiğimiz OnePlus Watch olmuştu. Şimdi daha çok fiyat-performansa odaklanılan Nord serisinden OnePlus Nord Watch geliyor. Saat yapılan sızıntıya göre sürpriz şekilde yuvarlak değil kare bir gövde tasarımını benimsiyor. Bu açıdan Apple Watch’ları andıran ürün, yan tarafında büyük bir crown taşıyor. Fiziksel butonlara da sahip olan saat, bazı teknik bilgilere göre nabız yanında SpO2 ölçümü yapabiliyor ve uyku takibi gerçekleştirebiliyor. Başta altı farklı saat arayüzüne sahip olacak model, henüz ne zaman satışa sunulacak belli değil.

Bu arada firmadan 3 Ağustos tarihinde de yeni amiral gemisi OnePlus 10T geliyor. Teknik olarak baktığımız zaman telefon gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alıyor ve 6,7 inç FHD+ LTPO AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranda birçok güncel telefon gibi 120 Hz yenileme hızı sunan 10T, en üstte 12 GB RAM + 256 GB depolama ile alınabilecek. Temel seçenek ise 8 GB RAM + 128 GB depolama olacak.

Önünde 16 megapiksel, arkasında ise 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameraları bir araya gelecek olan OnePlus 10T, tam 150W hızlı şarj destekli 4.800 mAh pil üzerine kuruluyor. İki farklı renkte yolda olan Android 12‘li ve 5G destekli model, birçok kişi için üzücü şekilde bir fiziksel ses kısma butonuna sahip olmayacak. Modelin fiyatı ise yaklaşık olarak 630 dolardan başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus resmi olarak Türkiye’de olduğundan tanıttığı ya da tanıtacağı telefonlar ya da akıllı saat gibi ürünler her zaman Türkiye satış ihtimali taşıyor. Ancak firma uzun zamandır Türkiye’ye yeni bir cihaz getirmiyor. Eski cihazların sosyal medya reklamları ise aktif olarak sürüyor.

OnePlus Nord Watch yanında bu da ilginizi çekebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca