reklamı kapat

POPÜLER

Opel Zafira-e Life

Opel Zafira-e Life tanıtıldı; işte öne çıkan teknik özellikler

PSA grubunun yeni elektrikli modeli Opel Zafira-e Life, ailenin diğer üyeleriyle paylaştığı altyapı sayesinde günlük ihtiyaçları karşıyacak özellikler sunuyor.

Citroen ve Peugeot ile birlikte Opel cephesinde de elektrikli ticari araç çeşitliliği gelişmeye devam ediyor. Peugeot e-Traveller ve Citroën ë-SpaceTourer ardından şimdi de Opel Zafira-e Life, kullanıcılara bu sınıfta bir seçenek olmak için hazır. Teknik altyapı ve özellik bakımından ailenin diğer üyeleriyle benzerlik gösteren model en iyi derecede 330 kilometrelik menzil vadediyor. Giriş seviyesinde standart olarak gelen 50 kWh kapasiteli batarya ile ise bu değer 230 kilometre olarak karşımıza çıkıyor. Zafira-e Life, içten yanmalı versiyonlarda olduğu gibi farklı uzunluk tipleriyle satışta olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Zafira-e Life teknik özellikleri

Elektrikli versiyonda dokuz koltuk düzeni ve üç farklı uzunlukta seçeneği karşımıza çıkıyor. Uzunluk değerleri farklı olsa da ailenin maksimum 1.000 kilograma kadar yük çekiş desteği sunuşunda herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Gelelim motor detaylarında. Zafira-e Life’da kullanılan elektrik motoru 136 beygir güç ve 260 Nm tork üretiyor. Araç kontrollü olacak şekilde maksimum 130 km/s hıza çıkabiliyor. Şarj ayağında ise hızlı şarj desteği hayat kurtarıcı nitelikte. 50 kWh’lık paket yüzde 80 doluluğa 30 dakikada getiriliyor. 75 kWh’lık üst pakette ise bu 45 dakika sürüyor. Yaz dönemi itibarıyla sipariş sürecinin başlayacağı açıklanan Zafira-e Life’ın Avrupa merkezli ilk teslimatlarıysa bu yılın sonlarına doğru yapılacak.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı