reklamı kapat

POPÜLER

2021 Citroen E-Spacetourer

Ailenin son üyesi de geldi; işte 2021 Citroen E-Spacetourer

Üç farklı gövde tipiyle kullanıcılara sunulacak olan 2021 Citroen E-Spacetourer, batarya seçenekleriyle de farklı ihtiyaçlara karşılık verebilecek.

PSA grubunda Opel ve Peugeot’nun ardından elektrikli ticari araç ailesine 2021 Citroen E-Spacetourer da dahil oldu. Farklı gövde ve batarya tipleriyle satışa sunulacak olan modelin giriş seviyesinde 230 kilometre menzil vadediyor olması günlük kullanım konusunda beklentilerin kolaylıkla karşılanacağı anlamına geliyor. Avrupa pazarında daha çok ilgi görmesi beklenilen 75 kWh’lık batarya paketiyle birlikte ise tek seferde 330 kilometre menzil vadeden bir araç ortaya çıkıyor. Pazara bağlı olarak, yeni e-SpaceTourer; 4,6 metre, 4,95 metre ve 5,30 metre uzunluk tipiyle satışa sunulacak. Bu sayede araç dokuz kişiye kadar oturabilecek bir iç mekan düzeni sunacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Citroen E-Spacetourer teknik özellikleri

Citroen E-Spacetourer’ı asfalt üzerinde götürecek olan elektrik motoru ailenin diğer üyelerinden tanıdık bir ünite. Tek başına 134 beygir güç 260 Nm tork üretebilen bu motor, araç içerisinde sunulan üç sürüş moduyla farklı karakterlere bürünebilecek. Normal, Eko ve Güç olmak üzere değişen bu modlar adlarından da anlaşılabileceği üzere farklı kullanıcı deneyimleri vadedecek. “Eco” modunda motor gününü 80 beygir güç ve 180 Nm torka kadar düşürüldüğünü görüyoruz. Aracın her modda maksimum sürat değeri 130 km/s ile sınırlı. Son olarak aracın şarj verilerine bakalım. 100 kW’a kadar hızlı şarj ile uyumlu olan E-Spacetourer, böyle bir kaynağa bağlandığında yüzde 80 seviyesine 30 dakikada getirilebiliyor. Elektrikli MPV’nin ilk teslimatları 2020’nin sonunda Avrupa’daki bayiliklere ulaşmaya başlayacak.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı

İLGİLİ HABERLER