reklamı kapat

POPÜLER

OpenAI Sora

OpenAI, “Sora” ile hazırlanmış reklam tarzında yeni videolar paylaştı

Halen inanılmaz seviyede etkileyen yapay zeka sistemi OpenAI Sora, bu akşam yeni paylaşılan videolar ile dikkat çekti.

OpenAI firmasının yeni yapay zeka modeli “Sora”, eğer bilmiyorsanız yazılanlardan 60 saniyelik videolar üretebiliyor ve çok ama çok iyi sonuçlar ortaya koyuyor. Bu alana biraz geç giriş yapan ancak çok iddialı bir altyapı hazırlayan firma, Sora’yı olası güvenlik risklerine karşı ilk aşamada belirli kişilere açıyor. Sistemin kötüye kullanımını engellemek adına herkese açık genel çıkışı daha sonra yapacaklarını söyleyen ve Mira Murati tarafından yapılan açıklamaya göre tam kullanımı önümüzdeki aylarda başlatmayı hedefleyen OpenAI, Sora’nın çok sayıda karaktere / insana / canlıya / objeye sahip kompleks sahneler üretebildiğini belirtiyor, sistemi bugün ise burada paylaşılan bir reklam filmi tarzında videolar gündeme getiriyor. “Sora’yı tanıttığımızdan bu yana sistemin yaratıcı süreçlerine nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için görsel sanatçılar, tasarımcılar, yaratıcı yönetmenler ve film yapımcılarıyla birlikte çalışıyoruz.” diyen OpenAI, gelecek için hem heyecan verici hem de korkutucu bir gelecek gösterimi yapmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma bu sistemi yeni haberlere göre Hollywood dünyasında da görmek istiyor. Bloomberg’in kaynaklarına göre OpenAI yönetimi önümüzdeki hafta Los Angeles’a gidecek ve orada Hollywood stüdyoları, medya yöneticileri ve bazı ajanlarla eğlence sektörü tarafında ortaklıklar kurmak ve film yapımcılarını Sora’yı çalışmalarına entegre etmeye teşvik etmek için toplantılar gerçekleştirecek. Sora, yeni videolarda da görebileceğiniz üzere şimdiden çok büyük bir gelecek potansiyeli ortaya koyuyor ve yapabildikleriyle özellikle film / dizi yapımcılarını oldukça korkutuyor.

O isimlerden birisi olan Tyler Perry, bir röportaj kapsamında şok etkisi yaratan Sora’yı gördükten sonra tam 800 milyon dolarlık prodüksiyon stüdyosu genişletme planını beklemeye aldığını söylemişti. Sora gibi akıllara durgunluk veren sistemlerin iyi ya da kötü anlamda sektörün her köşesine dokunacağını belirten Perry, bu sistemlerin film / dizi sektörünü derinden etkileyeceğini düşünen tek isim konumunda da yer almıyor, yeni bir dönem kapıda bulunuyor.

OpenAI Sora yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu