reklamı kapat

POPÜLER

OPPO M1 işlemci

OPPO’dan akıllı telefon tarafında büyük gelecek adımı

Türkiye’de de aktif olarak yer alan dev üretici OPPO, Huawei, Samsung ve Apple gibi geleceği için önemli bir adım atıyor.

Huawei, Samsung ve Apple biliyorsunuz akıllı telefonları ve tabletleri için kendi işlemcilerini tasarlıyor ve ürettiriyor. Bunun firmalara büyük katkısı oluyor. Özellikle Huawei ve Apple kendi işlemcilerini kullanarak çok daha optimize cihazlar hazırlayabiliyor. İşte bu üç dev isim arasına OPPO da dahil oluyor. Gelen bilgiye göre firma kendi mobil işlemcisi üzerinde aktif olarak çalışıyor. İlk işlemciye “M1” adını vereceği aktarılan dev teknoloji firması, bunun için Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi merkezli kayıt dahi yapmış durumda. Bu işlemci için Speadtrum ve MediaTek‘ten mühendis aldığı aktarılan firma, bu konuda çok ciddi görünüyor. İlk işlemcisi hakkında şimdilik resmi bir açıklama yapmayan OPPO’nun, resmi duyuruyu 2020 MWC’ye sakladığı söyleniyor. Yani işlemcinin detaylarını öğrenmemiz için daha uzun süre beklememiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mobil işlemci tarafında OPPO ses getirebilir

Şirket biliyorsunuz pazarın en yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Bu açıdan firmanın ilk işlemcisinin de ses getirebileceği tahmin ediliyor. Ancak işlemci tarafı diğer telefon donanımlarına çok fazla benzemiyor. Bu tarafta üçüncü parti firmaların mimarileri ve üretim süreçleri kullanılıyor. Yani işlemci tarafındaki sınırları esasen Apple ya da Huawei gibi isimler belirlemiyor. Bu açıdan OPPO’dan gelecek ilk işlemcinin de pazarda inanılmaz büyük bir fark yaratması beklenmiyor. Ayrıca bu işlemcinin A13 Bionic, Snapdragon 855 Plus ya da Kirin 990 gibi amiral gemisi düzeyinde olmama ihtimali de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yakında gelecek yeni tableti