reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Pad

OPPO Pad Android tablet için tasarım resmen gösterildi

Türkiye’de aktif olarak yer alan dev üreticilerden OPPO, ilk Android tablet modeli OPPO Pad için artık gün sayıyor.

OPPO imzalı ilk tablet modeli OPPO Pad, resmi olarak OPPO Find X5, X5 Pro ve X5 Pro Dimensity Edition telefon modelleriyle, yeni bir akıllı saatle ve kablosuz kulaklık modeliyle beraber 24 Şubat tarihinde Çin merkezli lanse edilecek. OPPO, işte bu modeli görücüye çıkarmak için etkinliği beklemedi. Yukarıdaki poster paylaşımı ile ürün resmen karşımıza çıkarıldı.

iPad Pro benzeri modern bir tasarıma sahip olan ürün, posterde iki farklı renkte görünüyor ve arkasının bir bölümünde dikkat çekici desen taşıyor. Biraz büyük görünen OPPO Pencil isimli kalem desteğine sahip olan ve yüksek ihtimalle bu kalem ile beraber gelen ürün, resmi görsellere göre bünyesinde bir 3,5 mm kulaklık girişi taşımıyor.

Teknik olarak bakarsak modelin Snapdragon 870 işlemci kullandığı ve 6 GB RAM sunacağı aktarılıyor. OPPO Pad, yapılan sızıntılara göre 10,95 inç LCD panel üzerine kuruluyor ve 120 Hz yenileme hızı sunan bu ekranda 2560×1600 piksel çözünürlük getiriyor.

Önünde 8 megapiksel selfie kamerası taşıyan Android 11 (Android 12’ye geçiş olacaktır) temelli tablet, arkasına tek bir 13 megapiksel kamera konumlandırıyor. 33W şarj destekli 8.360 mAh kapasitesinde pil taşıyacak ve en üstte 256 GB dahili depolama sunacak OPPO Pad, Dolby Atmos destekli dörtlü hoparlör sistemi üzerine kurulacak.

OPPO Pad, ilk önce Çin’de elde edilebilir hale geldikten sonra Türkiye’de de satılabilir. Ancak bunun halen kesin olmadığını belirtelim. OPPO, Türkiye’de telefon fabrikası kurmasına ve Türkiye pazarına çok önem vermesine rağmen yurt dışında tanıttığı bazı ürünleri Türkiye pazarına getirmiyor.

OPPO Pad dikkat çekerken, gelin OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti ile tanışın: