reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Pad Android Tablet

OPPO Pad Android tablet için tasarım ve özellikler ortaya çıktı

Türkiye’de aktif olarak yer alan dev üreticilerden OPPO, ilk Android tablet modeli OPPO Pad için artık hazır durumda.

OPPO imzalı ilk tablet modeli OPPO Pad, resmi olarak OPPO Find X5, X5 Pro ve X5 Pro Dimensity Edition telefon modelleriyle, yeni bir akıllı saatle ve kablosuz kulaklık modeliyle beraber 24 Şubat tarihinde Çin merkezli lanse edilecek. Yapılan sızıntılara göre model direkt olarak yukarıda gördüğünüz modern tasarımı taşıyor. Üç farklı renkte tasarlanan ve arkasında farklı desenler kullanılan Android tablet, dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor.

Teknik olarak bakarsak modelin Snapdragon 870 işlemci kullandığı ve 6 GB RAM sunacağı aktarılıyor. OPPO Pad, yapılan sızıntılara göre 10,95 inç LCD panel üzerine kuruluyor ve 120 Hz yenileme hızı sunan bu ekranda 2560×1600 piksel çözünürlük getiriyor.

Önünde 8 megapiksel selfie kamerası taşıyan Android 11 (Android 12’ye geçiş olacaktır) temelli tablet, arkasına tek bir 13 megapiksel kamera konumlandırıyor. 33W şarj destekli 8.360 mAh kapasitesinde pil taşıyacak ve en üstte 256 GB dahili depolama sunacak OPPO Pad, Dolby Atmos destekli dörtlü hoparlör sistemi üzerine kurulacak.

Ekranında kalem desteğini de taşıyacak OPPO Pad, Türkiye’de de satılabilir. Ancak bunun kesin olmadığını belirtelim. OPPO, Türkiye’de telefon fabrikası kurmasına ve Türkiye pazarına çok önem vermesine rağmen yurt dışında tanıttığı bazı ürünleri Türkiye pazarına getirmiyor.

Örneğin Find X3 (Find X4 serisi çıkmadı) serisi halen Türkiye sınırlarına girmiş değil. Bu açıdan ilk Android tablet gibi Find X5 serisi için de Türkiye satışı kesin değil.

OPPO Pad dikkat çekerken, gelin OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti ile tanışın: