reklamı kapat

POPÜLER

Samsung orta seviye

Orta seviye Samsung akıllı telefonlar için sevindiren gelişme

Galaxy S9 ve Galaxy S9+’yı tanıtacağı MWC 2018 lansmanına hazırlanan Samsung, bugün tüm kullanıcıları ilgilendiren bir haberle gündeme geldi. Şirket orta seviye modelleri daha da güzel hale getirecek bir çalışma içerisinde.

The Investor‘da yer alan habere göre şirket çerçeveleri oldukça incelten”Infinity Display” ekran yapısını tüm orta seviye modellerine getirmeye hazırlanıyor. Bu atılımın arkasında ise inanılmaz zorlaşan Çin akıllı telefon pazarı yer alıyor. Bu pazarda özellikle Xiaomi gibi firmaların amiral gemisine yaklaşan orta seviye modelleri bulunuyor. Bunlar karşısında zorlanmaya başlayan Samsung, daha ince çerçeveli modern tasarımlarla Çin merkezli kullanıcıları etkilemek istiyor. Bu doğrultuda orta seviye akıllı telefon pazarındaki karını da artırmayı hedefleyen firma, mantıklı bir adım atıyor. Bu elbette sadece Çin kullanıcılarını da ilgilendirmiyor. Artan akıllı telefon fiyatları nedeniyle artık Türkiye’de amiral gemilerinden çok orta seviye modeller dikkat çekiyor. Türkiye’de orta seviye modelleri pahalı bulan milyonlarca kişi de bulunuyor. Yani akıllı telefon karı orta ve alt modelleri kayıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung rekabeti yakından hissediyor

Bu orta seviyenin adımının arkasında bir neden daha yatıyor. Kısa süre önce Apple için OLED ekran üretim hatalarını geliştiren şirket, Apple’ın yüzde 40’lık iPhone üretim kesintisi sonucunda ciddi bir darbe yemişti. Bu hamle nedeniyle OLED için elinde büyük bir kapasite kalan şirket, bunu orta seviyede değerlendirecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir