reklamı kapat

POPÜLER

Mark Zuckerberg Facebook

Ortalığı karıştıran iddia: “Pazar günü Mark Zuckerberg’in Facebook hesabı silinecek”

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg‘in hesabı yeniden hack tehlikesiyle karşı karşıya. Ancak bu seferki girişim sandığımızdan daha farklı.

Bloomberg‘in haberin göre Tayvan kökenli Chang Chi-yuan, Mark Zuckerberg’in hesabını hackleme girişiminde bulunacak. Chang “Beyaz Şapkalı Hacker” olarak tanımlanıyor. Beyaz Şapkalı Hackerlar yasa dışı aktivitelerden uzak duran bir grup. Aksine şirketlerin güvenliklerini artırabilmeleri açısından internet sitelerinin açıklarını tespit ediyor ve bunu bildiriyor. Bu noktada aslında güvenliğin tam anlamıyla sağlanmasına yardımcı oluyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chang Chi-yuan geçtiğimiz günlerde 26 bin takipçili Facebook hesabı üzerinden bir duyuruda bulundu. Paylaşımında Mark Zuckerberg’in hesabını hackleyeceğini ve sileceğini, bunu da Facebook Live üzerinden canlı olarak yayınlayacağını açıkladı. Chang’in ismi normalde Facebook’un katkıda bulunanlar listesinde adı geçenlerden biri. Facebook’un da devam eden “hata bulanları ödüllendirme” programı bulunuyor. Tıpkı Apple, Windows, Google gibi büyük şirketlerde olduğu gibi büyük bir eksikliği fark edip şirkete bildirmeniz durumunda bunun için ödüllendiriliyorsunuz. Kazandığınız miktar bulduğunuz hatanın risk seviyesine göre belirleniyor. Chang Chi-yuan, Mark Zuckerberg’in hesabını hacklemenin en fazla ses getirecek hatalardan biri olacağını düşünmüş olmalı ki, böyle bir girişimde bulunuyor. Chang’in bu hack girişimi pazar günü Türkiye saatiyle 13.00’de başlayacak. Her şeyi canlı yayında takip etmek mümkün olacak.

İlginizi çekebilir

Instagram’dan YouTube rakip yeni uygulama: IGTV