reklamı kapat

POPÜLER

Ağız ve diş sağlığı

Ortodonti dünyasında dikkat çekici dijital dönüşüm

Ortodonti dünyası dijital dönüşüm kapsamında yeniliklerle hastalara daha etkili bir tedavi ve kontrol imkanı sunmaya hazırlanıyor. Ağız ve diş sağlığı alanında teknolojik gelişimler önemli rol oynuyor.

Ağız ve diş sağlığı günlük hayatımızı etkileyen en önemli detaylardan biri. Gelişen teknolojilerden yararlanan ortodonti dünyası da yepyeni çözümlerle hastalara çok daha etkili bir tedavi, bakım ve kontrol imkanı sunuyor. Bu alanda öne çıkan Align Technology; geliştirdiği Invisalign ve iTero teknolojileriyle ağız taramalarının dijital ekipmanlarla yapılmasına, diş kalıplarının ve hasta verilerinin bulutta saklanmasına ve 3D baskı teknolojisiyle her hastaya özel şeffaf diş plaklarının üretimine olanak sağlıyor. 21 yıldır bu alanda 800 aşkın aktif patente dünyanın en büyük 3D baskı operasyonuna sahip olan şirket, dünyanın dört bir tarafındaki 5,8 milyondan fazla hastanın tedavisiyle de imzasını her yere taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknolojik gelişimlerin ağız ve diş sağlığı konusuna etkisi

Align Technolgy her gün, her biri kişiye özel ve benzersiz olan 330.000 Invisalign şeffaf diş plağı üretiyor. Analog/klasik kalıp alma ve diş teli uygulamalarından dijital sistemlere geçen doktorların sayısı hızla artıyor. Bu da daha hassas ve doğru taramalarla tedavilerin önünü açarak hasta memnuniyetini yukarı çekiyor. Align Technology’nin geliştirdiği dijital ortodontik sistemin temelini, iTero isimli ağız tarama aracı kullanılarak elde edilen ve bulutta saklanan dijital hasta verileri oluşturuyor. Bu yeni ve güvenilir sistemle beraber elde edilen hasas veriler, dijital tedavi planlama yazılımının da desteğiyle diş hekimleri tarafından hastaya özel analizlerle, özel tedavi seçeneklerine dönüşüyor. Son olarak ise, hastanın tüm ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan şeffaf plaklarla tedavi süreci başlıyor.

Align Technology, Türkiye’deki ilk ofisini İstanbul’da açarak bu alandaki çalışmalarını Türkiye’ye de taşıyor. Firmanın Invisalign sistemi doktor tarafından belirlenen bir tedavi planı ışığında şeffaf plaklardan faydalanarak diş çapraşıklıklarını düzeltiyor. Invisalign şeffaf plakları, genel diş hareketinin öngörülebilirliğini yüzde 75’ten yüksek oranda artıran tescilli SmartTrack malzemeden üretiliyor. Invisalign portföyü sadece yetişkinlere değil her yaştan hastaya hitap ediyor. Genç hastalara yönelik Invisalign Comprehensive Mandibular Advancement öne çıkarken; diş yapısı henüz sabitlenmemiş daha genç hastalara yönelik ise Invisalign First ile tedavi uygulanıyor.

iTero Element ağız içi tarayıcı ise 60 saniye kadar kısa bir sürede tam tarama gerçekleştirebiliyor. Restoratif ve ortodontik laboratuvarlara, üçüncü taraf tedavi planlarına, özel implant desteklerine ve lab CAD/CAM sistemlerine bağlanabiliyor.

İlginizi çekebilir

3D baskı yapay kornea