reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter’dan en çok istenilen özellik için önemli açıklama

Sosyal medyanın merkezini oluşturan en önemli platformlardan Twitter, kişilerin attıkları bir tweet üzerinde değişiklik yapmasına izin vermiyor. Ancak bunun değişmesi için çalışılıyor.

Twitter özelinde en çok istenilen özellik uzun yıllardır atılan tweet üzerinde değişiklik yapabilme. Şu an kişiler ufak bir hata için attıkları tweeti düzeltemiyor ve silerek yeniden paylaşmak zorunda kalıyor. Bu durum elbette oldukça can sıkıyor. Ancak bunun değişmesi için aktif olarak çalışmalar devam ediyor. Şirket CEO’su Jack Dorsey, bu özelliği en doğru şekilde sunmak için uğraştıklarını belirtiyor. CEO’nun açıklamasına bakılırsa özellik sadece kısa süreli olarak çalışacak. Bu sayede kişileri ufak yazım hatalarını ya da bağlantıları paylaşımdan hemen sonra düzeltebilecek. Tweet değiştirme sürecini olası birçok sorun için uzun vadeli düşünmeyen firma, bu özellikle milyonlarca kullanıcısını çok memnun edecek gibi görünüyor. Ancak halen özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma çıkacağı bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter artık hayatımızın bir parçası

Bilgi alma amacıyla tüm sosyal medya kanallarını geride bırakan platform, biliyorsunuz kullanıcı kitlesini ve gelirlerini ise hızlı şekilde büyütemiyor. Platform Facebook kadar para kazanamıyor. Ancak Facebook’un gençlerin hayatından çıkıyor olması, karakter limitli platformu geleceğe yönelik çok daha sağlam bir seçenek haline getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un dört arka kameralı modellerinden Galaxy A9