reklamı kapat

POPÜLER

controlvr

Oyun kumandasını bir kenara atıp ellerinizi kullanın: Control VR [Video]

Oculus Rift‘in duyurulması ile, sanal gerçekliğin bilim kurgu filmlerinden çıkıp salonumuza gelecek olması bizi bir hayli heyecanlandırırken eksik bir şeylerin varlığını da göz ardı eder olmuştuk. Örneğin ellerimizin bir oyun kumandasına bağlı olmak zorunda olması gibi.

Control VR Team isimli ekibin geliştirdiği Control VR bu noktada devreye girerek eksikleri gidermeye geliyor. Tam bir sanal gerçeklik deneyimi yaşamak istemez misiniz? Ellerinizi de sanal ortamda görüp hareket ettirebilmek, vücudunuzun hareketine göre oyundaki karakterinizi oynatabilmek? Hepsini istiyoruz! Zira sanal gerçekliği hakkıyla yaşamak o kadar da uzak bir gelecek değil.

controlvr
Eldivenleri ve boyunluğu ile adeta fantastik bir filmin yeşil ekran çekimlerindeymiş gibi hissedeceğiniz Conrol VR, pek çok platformla birlikte çalışacak şekilde tasarlanmış. Bir Kickstarter projesi olarak başlayan bu sanal gerçeklik cihazı, hedeflediği bağışı çoktan topladı bile. Pek çok oyunu deneyimleyebileceğiniz cihaz, ellerinizi aktif olarak kullanmanıza olanak sağladığı için sanal bir ofis oluşturabilmenize de imkan veriyor. Bir şeyler tutabilir, hızlı hızlı bilgiler arasında geçiş yapabilir, sanal klavyenizle yazı yazabilir ve daha pek çok şeyi yapabilirsiniz. Anlayacağınız Heavy Rain‘de gördüğümüz Norman Jayden’in ofisine sahip olmanız artık imkansız değil.

controlvr
Kullanırken şekilden şekile gireceğiniz ve izleyenler için de oldukça eğelenceli olabilecek Control VR deneyimi ile ilgili daha fazla bilgiyi Kickstarter sayfasından edinebilir, bağışta bulunabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR