reklamı kapat

POPÜLER

Pablo Escobar’ın kardeşinden Netflix’e rekor tazminat davası

Netflix’in büyük ilgi gören dizisi Narcos son günlerde enteresan gelişmelerle gündeme geliyor. Geçtiğimiz hafta Narcos ekibinde çalışan ve Meksika’da çekim mekanı arayan Carlos Muñoz Portal ölü bulunmuştu. Şimdi ise Pablo Escobar’ın kardeşi Narcos sebebiyle Netflix’e dava açtığını duyurdu.

Kısaca bahsetmek gerekirse Narcos’un ilk iki sezonu dünyanın en meşhur uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar etrafında şekilleniyor. Escobar’ın en zengin günlerinden ölümüne kadar olan süreci konu ediyor. Gerçek olaylara dayanan Narcos bu sebeple büyük ilgi görmüştü. Escobar’ın hikayesi ikinci sezonla birlikte son buldu. Üçüncü sezonda ise Cali kartelinin dönemi anlatılıyor. Fakat Pablo Escobar’ın kardeşi Narcos’un peşini bırakmıyor.

71 yaşındaki Roberto De Jesus Escobar Gaviria geçtiğimiz sene kendini Escobar’ın varisi olarak kaydettirmişti. Bu kararın ardından Roberto Escobar’ın Netflix’e 1 milyar dolar değerinde tazminat davası açtığı anlaşıldı. Bu önemli gelişme Escobar’ın kardeşinin The Hollywood Reporter’a konuşmasıyla ortaya çıktı. Netflix’in şimdiye yaptıkları hamlelerden korktuğunu ve bu sebeple kendine uzun bir mektup gönderdiğini dile getirdi.

Öte yandan Netflix ve Narcos ekibini tehdit etmekten de geri kalmadı. Kolombiya ve Meksika gibi bölgelerde çekim yapmanın tehlikeli olduğunu, kendilerini korumaları gerektiğini dile getirdi. Koşullarının yerine getirilmemesi durumunda Narcos’u bitirecek hamleler yapacağının altını çizdi.