reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Panasonic şeffaf OLED ekran

Panasonic’ten şeffaf OLED panelli etkileyici televizyon konsepti

Panasonic, Salone del Mobile kapsamında hayli ilginç bir konsept ortaya çıkardı. Cam vitrin formundaki ürün aslında şeffaf OLED panele sahip.

Dünyanın en prestijli ve büyük mobilya ve yaşam fuarlarından Salone del Mobile’da Panasonic konsept çalışmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Vitra ve tasarımcı Daniel Rybakken iş birliğinde hazırlanan “cam vitrin” aslında göründüğünden çok daha fazlasını barındırıyor. Dışında ahşap çerçevesiyle hayli şık görünen Vitrine isimli model, gövdesinde şeffaf bir OLED panel barındırıyor. Sıradan bir mobilya parçasından bir anda canlı ve etkileyici görseller sunan OLED panele geçiş yapılıyor. Yeni teknolojilerin günlük hayata adapte olması konusundaki beyin fırtınasının bir ürünü olan konsept tasarım, sıradan mobilyalara daha fazla anlam yükleyen modellerden biri oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sade ve şık

Ahşap, metal ve cam malzemelerin birleşimi sonucu ortaya çıkarılan konsept tasarım için projenin tasarımcısı Rybakken, “Bu model sanat ve tasarım arasındaki dengeyi dikkatli bir şekilde kuruyor. Bir ekran olarak artık ne yerini ne de ev içindeki rolünü sabitliyor. Büyük siyah bir alanı arkasındaki içeriği de gösterecek ya da hiçbir şey göstermeyecek şekilde dönüştürüyoruz.” sözlerini dile getiriyor.

Prototip aşamasındaki modelin detaylı özellikleri ne yazık ki belirtilmiş değil. Aynı şekilde Panasonic ne yazık ki şimdilik bir ticari kullanım açıklaması da yapmadı. Yani ürünün son kullanıcı için satışa sunulup sunulmayacağı belirsizliğini koruyor.

İlginizi çekebilir

Samsung Serif TV tanıtımı