reklamı kapat

POPÜLER

Philips 47PFL7108K incelemesi

BİRAZ ZAMAN KAYBETMİŞ OLSA DA PHILIPS TOPARLANMAYI BAŞARDI VE AKILLI TELEVİZYON KAVRAMININ HAKKINI VEREN MODELLERLE KARŞIMIZA ÇIKMAYA BAŞLADI. İNCELEDİĞİMİZ TELEVİZYONDAKİ KİMİ ÖZELLİKLER HİÇBİR RAKİPTE YOK

Philips’in yeni tasarım anlayışıyla beraber çerçeveler de yavaş yavaş kayboluyor. 47PFL7108K’nin kenarlarında milimetrelerle ölçülebilecek ince bir çerçeve var. Bu metal çerçeve, bar şeklinde televizyonun bütün çevresini sarıyor. Beyaz renkli kasa, beyaz renkli ayakla birleşiyor. Ayağın destek parçası çok ince görünüyor ama endişe edecek bir durum yok, gayet dengeli bir şekilde duruyor. Televizyonu öne arkaya, sağa sola sallayarak yaptığımız bilimsel deney sonucu gönül rahatlığıyla bunu söyleyebiliriz. Ön yüzünde algılayıcılar ve kamera olan televizyonun bağlantıları arkada ve yanda. Üç USB ve dört HDMI girişinin bulunduğu bu alanda diğer ses ve görüntü bağlantıları da yer alıyor. Modül girişi sayesinde, D-Smart ve Teledünya modüllerini kullanarak bu platformların yayınlarını takip edebiliyorsunuz. Mayıs ayında gelecek bir güncellemeyle Digiturk platformu da desteklenen modüller arasına eklenecek. Üst sınıf modellerden biri olan Philips PFL7108K’de Ambilight 3.0 var. Yani ekranın arka tarafında hem yanlarda hem de üstte LED şeritler bulunuyor. Ekrandaki görüntüye göre renk değiştiren bu LED’lerin parlaklık seviyesini ve dinamikliğini (daha doğrusu yoğunluğunu) ayarlayabiliyorsunuz. İlk olarak geçtiğimiz yıl tanıtılan modellerde gördüğümüz akıllı kumanda da geliştirilmiş. Önden sıradan bir televizyon kumandası gibi görünen kumandanın arka yüzünde Q dizilimli bir klavye yer alıyor. Kumandanın arkasını çevirdiğinizde ön yüzdeki tuşlar devre dışı kalıyor ve kontrolü klavyeli taraftan yapıyorsunuz. Kumanda aynı zamanda kablosuz işaretçi işlevi de görüyor. Smart TV menüsünü açtığınızda kumandayı sallayarak ekrandaki imleci aktif hale getirip yönetebiliyorsunuz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Philips 47PFL7108K incelemesi” için bir cevap

 1. Kayhan dedi ki:

  Philips Smart Tv ler hk.
  En önemli sorun USB üzerinden oynatılan filmlerde türkçe altyazı karakterinde sorun var.Servis türkçe karakterleri önerdikleri bir site üzerinden değiştirerek izlemenizi öneriyor.
  İnternete bağlandığınızda Flash Player desteği olmadığı için birçok sitede sorun yaşıyorsunuz.
  DLNA üzerinden altyazı stream edemiyorsunuz.
  Dahili uydu receiver üzerinden Tv izlediğinizde kanal geçişleri oldukça sıkıntılı.
  Çok kötü bir kumandaya sahip
  Teknik servis elemanları smart tv hakkında yetersizler.