reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Panamera serisi 3 yeni modelle güncellendi

30 Mart 2015

İlk olarak 2009 yılında duyurulan ve özellikle de Çin’de büyük ilgiyle karşılaşan Panamera, 3 yeni modeliyle birlikte otomobil tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Farklı eklemeler yapılan ve öncekine göre daha fazla standart donanım sunan yeni modeller, değişen tarzlarıyla birlikte hem doğu hem de batı pazarına hitap ediyor.

Panamera Edition, Panamera 4 Edition ve Panamera Diesel Edition olmak üzere güncellenmiş üç yeni modeli piyasaya sürecek olan Porcshe’nin bu yeni modelleri gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor. Panamera Edition ve Panamera 4 Edition’da 6 silindirli 310 beygirlik motor yer alıyor. Panamera Diesel Edition’ın motoru ise 300 beygir güce sahip. AWD sistemine sahip olan otomobillerde ayrıca çoklu plaka türünde debriyaj yer alıyor.

Güncellenen otomobillerin dış görünüşünde de bazı değişikliklere yer veriliyor. Bu değişiklikler çok büyük değil ve önceki modele nazaran çok da büyük bir farklılık yaratmıyor. Ancak yeni çizgiler sayesinde otomobil, hem klasik görünüşüne dönüyor hem de daha agresif bir tarz yakalıyor.

Direksiyonu hıza göre otomatik ayarlayan “Power Steering Plus” teknolojisine sahip olan yeni modellerde ayrıca Porsche’nin aktif süspansiyon yönetim ve dinamik ışıklandırma sistemi yer alıyor. Ön ve arkada yer alan kameralar yardımıyla park etmek de çok daha kolay bir hale geliyor.

Panamera Edition da kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Çin pazarı için geliştirilen sürümde, özellikle şoförü olan kişiler için arka koltukların rahatlığı düşünülmüş ve buna göre geliştirilmeler yapılmış. Bu nedenle arka camlarda otomatik olarak güneşi kesen bir güneşlik yer alıyor ve arka koltuklardaki konfor maksimum düzeye çıkarılıyor. Amerika sürümünde ise koltuklarda ısıtma yer alıyor ve koltuk ayarları hafızaya alınarak farklı kişilere göre özelleştirilebiliyor.

Otomobillerin koltuklarında bej rengi deri kaplamalar kullanılıyor. Göze hoş gelen bir konsol tasarımına sahip olan yeni modellerin sportif direksiyonu da dikkat çekiyor. Orta bölümde ise 7 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekran yer alıyor. Bose’un müzik konusundaki deneyimini arkasına alan yeni otomobillerde 14 hoparlör yer alıyor.

Açıklananlara göre haziran ayında Almanya’da satışa sunulacak olan Panamera Edition’ın fiyatı 94 bin dolar olacak. Panamera 4 Edition’ın ise 99 bin dolar olacağı belirtiliyor. Son olarak Panamera Diesel Edition’ın ise 96 bin dolara kullanıcılarla buluşacağı dile getiriliyor.

YORUMLAR