reklamı kapat

POPÜLER

layton vs wright

Professor Layton vs Phoenix Wright: Ace Attorney incelemesi

Ne yazık ki Nintendo 3DS oyunları Türkiye’de pek fazla rağbet görmüyor. Ancak dünya genelinde devasa bir hayran kitlesine sahip olan iki Nintendo karakteri, Layton ve Wright, tek bir dosya için yeteneklerini birleştiriyorlar ve bize de keyfini çıkarmak düşüyor

Oyunun ismi o kadar uzun ki, hepsini yazsak da olmuyor kısaltsak da. PL vs PW: AA gibi bir kısaltma okuyucuyu güldürmekten başka bir işe yaramayacaktır. O nedenle bu oyunun ismi şu andan itibaren Layton vs Wright. Güzel oldu. Professor Layton, çizimleriyle yüreklere dokunan Level-5 tarafından hazırlanan ve Nintendo’nun en başarılı serilerinden sayılan bir bulmaca oyunu.

Phoenix Wright ise çok daha eskiye (Layton çıkışını DS ile yapmışken Wright’ın başlangıcı Game Boy Advance’e dayanır) uzanan ve avukat olmanın oldukça eğlenceli olabileceğini gösteren bir seri. Nintendo’nun demirbaşları olan Mario, Zelda ve Pokemon gibi serileri göz ardı ettiğimizde son dönemin en parlak karakterleri olarak bu iki ismi rahatlıkla gösterebiliriz. Dolayısıyla güçlerini tek bir oyun altında birleştirme kararı aldıklarında pür dikkat kesilmemiz kadar doğal bir şey olamaz.

YORUMLAR