reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Red Dead Redemption 2

PS4 kullanıcılarına kötü haber; Red Dead Redemption 2 daha ön siparişte zamlandı

Sony’nin PS4 oyunlarının fiyatlarını düzenlemesinden ön sipariş dönemindeki Red Dead Redemption 2 de etkilendi.

Advertisement

Son birkaç haftadır büyük heyecanla beklenen oyunlar listesinde ilk sıralarda yer alan Red Dead Redemption 2 oyununu PS4’te oynamayı planlayanlara kötü haber. Bildiğiniz gibi PS4 cephesinde Sony oyunların fiyatlarını değişen döviz kuruyla beraber düzenlemeye başladı. Marvel’s Spider-Man, FIFA 19 gibi yapımların fiyatları bir bir 470 TL’ye çıkarılarak, orada sabitleniyor. Bunlardan şu ana kadar etkilenmeyen isim Red Dead Redemption 2 olmuştu. Ön sipariş fiyatı 300 TL olan oyunun, ön sipariş dönemi bitince fiyatının 470 TL’ye çıkması kimseyi şaşırtmayacaktı. Ancak beklenmeyen oldu ve oyun daha ön sipariş döneminde zamlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AAA oyun fiyatları 470 TL’ye sabitlendi

Oyun 26 Ekim‘de çıkacak ancak “Nasılsa alırım” diyenler için ne yazık ki 170 TL’lik bir zam ön siparişe yansıdı bile. Oyunun “Special Edition” versiyonunun fiyatı 569 TL’ye çıkarken, Ultimate Edition ise 669 TL oldu. Standart versiyonun PSN Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Bir diğer rakip olan Xbox cephesinde ise şimdilik oyun hala 369 TL‘ye satılıyor. Xbox’ın oyunlara ne zaman kur düzenlemesi yapacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak mevcut işleyişe bakıldığında yakında böyle bir düzenleme rakipten de gelebilir gibi görünüyor.

Oyunun konusunu kısaca özetlemek gerekirse, Rockstar Games’in hazırladığı oyun 1899’da geçiyor. Vahşi Batı dönemi yavaş yavaş sona ererken, kanun adamlarının kanunsuz çeteler üzerindeki baskısı artıyor. Blackwater soygununda işleri ters giden Artur Morgan ve Van der Linde çetesi ise kaçıyor. Federal ajanlar ve en iyi ödül avcılarının amansız takibi altında çete üyeleri hayatta kalabilmek için soygun, yağma ve dövüşmeye devam ederek Amerika’nın kalbindeki çetin toprakları geçmek zorunda kalıyor.

Red Dead Redemption 2 Oynanış fragmanı