reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile Tesla

PUBG Mobile 1.5 güncellemesi çıktı; Tesla ortaklığı merkezde

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG Mobile için beklenmedik Tesla ortaklığının merkezde yer aldığı 1.5 güncellemesi çıktı.

Oyunun 1.5 güncellemesinin bir parçası olan bu PUBG Mobile ve Tesla iş birliği için daha önce, “teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden iki markayı bir araya getirecek” açıklaması yapılmıştı.

Ortaklıkla birlikte oyuna özgü içerikler oyunculara sunulacak denilmiş ancak bunların ne olduğu aktarılmamıştı. Şimdi ise tam olarak nelerin sunulduğu öğrenildi çünkü beklenen güncelleme çıktı.

Güncelleme ile Erangel haritasına bir Tesla fabrikası / merkezi geliyor ve burada Tesla Model Y’nin üretimi yapılabiliyor. Üretilen bu Tesla Model Y istenirse kullanılabiliyor, hatta bu araç otoyolda otomatik pilot ile kendisi de gidebiliyor.

Şimdilik yukarıdaki resmi basın görselinde olmasına rağmen PUBG Mobile içinde  Tesla Cybertruck ya da Tesla Roadster kullanılamıyor. Bunların araçlar gerçekte satışa sunulduktan sonra aktif edileceği düşünülüyor.

Kurulan bu ortaklık halen gerçekten çok garip görünüyor. Sürecin hazırlanan tanıtım videosu ise direkt olarak haberin en üstünde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile’dan Tesla için daha önce şu açıklama gelmişti

“2003 yılında kurulan ve sıra dışı araba tasarımlarıyla tanınan otomotiv markası Tesla, elektrikli araçları popüler hale getirdi. Firmanın modelleri arasında üst kalite sedan Tesla Model S, bugüne kadar üretilmiş en yüksek performanslı SUV olan Model X, düşük fiyatlı ve yüksek hacimli Model 3 ile yedi kişi taşıyabilen orta boylu SUV Model Y bulunuyor.

Tesla’nın son teknoloji kültürü, sesle oynanan Yüz Ritim oyun modu ya da oyunculara özel güçler sunan Runik Güç modu gibi sürekli yeni ve yenilikçi oynanış deneyimleri sunan PUBG Mobile için iş birliği anlamında mükemmel bir seçim olmasını sağladı.”

Tesla’nın oyun tarafına ne kadar önem verdiğini daha önce aktarmıştık. Firmanın yeni nesil araçlarında PS5 kadar güçlü, AMD tarafından sağlanan bir merkezi işlem birimi yer alıyor.

Bu sayede Tesla’nın yeri araçlarında gerçek anlamda The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 gibi büyük oyunlar oynanabiliyor. Onun detayları burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dün tanıtılan Windows 11 ile tanışın