reklamı kapat

POPÜLER

Snapdragon 898

Qualcomm Snapdragon 898 işlemcisinin detayları sızdı

Güvenilir kaynaklardan Ice Universe, Qualcomm’un yeni işlemcisiyle ilgili detayları paylaştı. Ice Universe’a göre yeni işlemci Snapdragon 898 olarak adlandırılacak.

SoC SM8450 model numarasıyla anılan işlemcinin ATM’nin Armv9 mimarisini temel alacağı söyleniyor. Daha önce ortaya çıkan bu bilgiyi Ice Universe da doğruladı.  İşlemcideki Kryo 780 CPU çekirdeklerinin yaklaşık 3.09GHz saat hızına ulaşacağı belirtiliyor. Adreno 730 GPU’nun yer alacağı işlemcide Spectra 680 IP görüntü işlemcisinin de kullanılacağı söyleniyor. Bu sayede çekilecek fotoğrafların ve kaydedilecek videoların daha başarılı performans sergilemesi bekleniyor. LPDDR 5 RAM desteği de sunacağı aktarılan işlemcide ARM Cortex v9 teknolojisine dayalı Kryo 780 CPU çekirdeğinin yer alacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Qualcomm, Snapdragon 898 ile çıtayı bir adım daha yukarı taşıyor

Şu anda piyasada olan Snapdragon 888 Plus işlemcisi 5 nm üretim sürecini temel alırken yeni işlemcinin 4 nm süreciyle üretileceği aktarılıyor. Daha hızlı bir performans beklediğimiz Snapdragon 898 işlemcisinde 4nm X65 5G modemin de olacağı söyleniyor. Qualcomm’un yeni işlemcisinin hangi amiral gemisi akıllı telefonlarında kullanılacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak önümüzdeki yıl satışa sunulacak çoğu amiral gemisi akıllı telefonda bu işlemciyi göreceğimizi şimdiden belirtebiliriz.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan ilginç akıllı telefon konsepti