reklamı kapat

POPÜLER

Android Q Redmi Xiaomi

Redmi amiral gemileri hakkında sevindiren Android Q detayı

Xiaomi alt markası Redmi imzalı beklenen amiral gemileri, ortaya çıkan resmi detaylara göre Android Q konusunda kişileri üzmeyecek.

Redmi amiral gemisi ya da gelen bilgiler doğruysa amiral gemileri (İki farklı model bekleniyor) hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte bu modeller, resmi ağızdan duyulduğu kadarıyla Android Q Beta desteğine de sahip olacak. Google I/O 2019 kapsamında tanıtılan Android Q Beta, şu an Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 3 5G modellerine yüklenebiliyor. Satışa çıktığı zaman beta destekli bu modeller arasında katılacak Redmi’nin merak edilen yeni üst düzey telefonları, bu açıdan çok uzun süre Pie’da kalmayacak izlenimi oluşturuyor. Getirdiği yüm yeniliklere burada yer verdiğimiz Android Q Beta, özellikle kontrol konusunda yenilikçi bir altyapıyı karşımıza getiriyor. Redmi modeller dahil diğer telefonların 10. Android sürümüne 2020’nin başında geçmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi amiral gemileri hakkında başka neler biliyoruz?

6 GB RAM + 64 GB depolama, 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 128GB depolama ve 8 GB RAM + 256 GB depolama seçenekleriyle gelecek Redmi akıllı telefonlar, oyun için özel optimizasyonlar taşıyacak deniyor. Gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alacak modeller, 48 megapiksel + 8 megapiksel + 13 megapiksel üçlü kamera kurulumu taşıyor. Bünyelerinde bir 3.5 mm kulaklık girişi yer alacak modellerin, gövdeye gizlenen kamera ile ekrana entegre parmak izi sensörü kullanması da beklenenler arasında.

İlgili Video