reklamı kapat

POPÜLER

Renault, otomatik şanzımanlar için yeni bir birlikteliğe imza atıyor

Renault, otomatik şanzımanlar için yeni bir birlikteliğe imza atıyor

Renault, otomatik teknolojili şanzımandaki vites yazılarını kontrol altına almak için yeni bir iş birliği yapmaya hazırlanıyor.

Continental AG Güç Aktarma Organları Bölümü çatısı altında faaliyet gösteren Vitesco Technologies, Renault ile yeni bir iş birliği yapıyor.  E-Tech platformlarının özel hibrit şanzımanında vitesler için aktüatör modülü ile değiştiriliyor. Modül ilk etapta Renault’nun Clio, Mégane, Arkana ve Captur modellerine entegre edilecek. Tahrik sisteminin elektrifikasyonu, temiz, emisyonsuz ve verimliliği yüksek bir mobilite için teknolojik bir teknolojik atılım olarak nitelendiriliyor. Şanzıman elektrifikasyonu için üretilen aktüatör modülü, son kullanıcı için hibrit araçları daha cazip hale getirirken, CO2 tasarrufu konusunda da hibrit teknolojisini daha yüksek bir noktaya taşıyor.

Renault için özel üretilen aktüatör modülü nedir?

Bahsedilen sistem aslında hayatımızın birçok alanında kullanılan bir parça diyebiliriz. Aktüatörler kısaca kontrol sistemlerinin ana parçalarından biridir. Bilgisayar sistemlerinin kendisine gönderdiği elektrik veya hidrolik gibi bilgilerin, fiziksel hareketlere dönüştürülmesine yararlar. Anlayacağınız aracın farklı yerinden gelen farklı enerji kaynaklarını harekete çevirirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir vites değiştirmek istediğinizde veya farklı vites tepkileri istediğinizde bu isteğinizin aracınızın farklı bölümlerine iletilmesi gerekir. İsteğinizin etkileri hidrolik basıncından süspansiyon sertliğine kadar bir çok değişken içerebilir. Fransız üretici de yeni modellerinde bu iletişi güçlendirmek istiyor.

İlginizi çekebilir

Renault Megane eVision; elektrikli hatcback provası tanıtıldı