reklamı kapat

POPÜLER

Renault’nun elektrik geleceği Paris sokaklarında [Video]

22 Mayıs 2017

Elektrikli Formula’nın iddialı katılımcılarından olan Renault, Paris sokaklarında sergilediği modelleriyle gövde gösterisi yaptı.

Pist kültürü olan çoğu otomobil üreticisinin, sokaklarda sunduğu modellerinin geliştirme sürecinde motor sporları organizasyonlarında ortaya koyduğu teknolojilerin izlerine tanık oluruz. Tasarım, mekanik ve altyapı bazında olan bu yansıma süreci hemen her dönemde büyük önem arz ediyor. Otomobillerin geleceği olarak kabul edilen elektrik motorlarında da süreç 2014 yılında koşulmaya başlanan Formula E ile doğru orantılı olarak devam ettiğine şahit olmaya başladık ve olmaya da devam edeceğiz. Gelecek teknolojisini elektrikli Formula bazında geliştirmeye devam eden ve bu alanda önemli yatırımlar yapan Renault ekibi etkileyici bir birliktelikle Paris sokaklarında karşımıza çıkıyor.


Renault’nun ürün gamındaki önemli modellerinden birisi olan ZOE ve elektrikli Formula aracıyla karşımıza çıktığı reklam filminde tasarımı ve teknik değerleriyle ayrı bir yerde olan konsept bir konuk da var. Markanın Cenevre Otomobil Fuarı 2017 kapsamında tanıttığı ZOE e-Sport; 455 beygir güç, 640 Nm tork, 3,2 saniyelik 0-100, 210 km/s maksimum sürat ve 400 kilometrelik menzil değeriyle birçok kişinin elektrikli otomobillere bakış açısını değiştirebileceğinin sinyallerini vermişti. Elektrikli Formula her geçen gün güçlenip yeni bir boyut kazanırken ileriki dönemde artacak olan katılımcı sayısıyla geleneksellerde olduğu gibi otomobil dünyasının geleceğine yön verecek önemli organizasyonlardan birisi olmaya devam edecek.

VİDEO

YORUMLAR