reklamı kapat

POPÜLER

Renault’un ilk pick-up modeli Alaskan ile tanışın

Renault geçtiğimiz yıl konsept halinde sergilediği ilk pick-up modeli Alaskan’ın seri üretim versiyonunu resmen görücüye çıkardı. Fransız üreticinin küresel anlamda çıkardığı ilk pick-up modeli olan Alaskan yalnızca 1 ton ağırlığıyla dikkat çekiyor.

Şasi tasarımının temellerini aldığı Nissan Navara ile fazlasıyla benzerlikler taşıyan Alaskan, kendine has ön panjuruyla kesinlikle bir Renault hissiyatı veriyor. Kanatlı krom ızgara tasarımı, yine krom kaplı çıtaları, tampon korumaları ve LED farları dikkat çekiyor. Onun dışında genel hatlarından vücut ölçülerine kadar özellikle NP300 Navara modelini fazlasıyla andırdığı gerçek. Kabin tasarımını da neredeyse Navarra ile bire bir benzeten Renault, sürücülere 7 inçlik multimedya ekranı, CD çalar, akıllı telefon bağlantısı ve 360 derece kamera sistemi gibi donanımlarla destekliyor.

Farklı pazarlarda farklı motor seçenekleriyle gelecek olan Alaskan, 2,3 litre dizel motoruyla 160 veya 190 beygir güç üretebiliyor. Otomobilin ayrıca 160 beygir gücünde 2,5 litre benzinli seçeneği de olacak. Fiyat bilgileri henüz açıklanmayan Alaskan’ın Türkiye pazarına da sunulması bekleniyor.