reklamı kapat

POPÜLER

Resmen açıklandı; SEAT’tan yedi kişilik yepyeni SUV modeli

31 Mart 2017

Geçtiğimiz dönemde planlandığı ifade edilen SUV modeliyle ilgili takvim resmi olarak kesinleşti. Açıklama marka CEO’su Luca de Meo’dan geldi.

Tarihinin ilk SUV modeli Ateca ile birlikte pazar payı her gün artan segmente giriş yapan SEAT yakın vadedeki takvimini kesinleştiremeye devam ediyor. SEAT CEO’su Luca de Meo Şubat ayının ilk haftası içerisinde “Her geçen gün büyümeye devam eden pazar için Porsche Macan tarzında bir konsept crossover modeli planlıyoruz. Bu model spor otomobil ve SUV izlerini orta paydada buluşturacak. 300 beygirlik Ateca Cupra ile de bunu taçlandıracağız. Ateca’nın üzerinde yer alacak olan yeni SUV modeli markanın bu segmentte sunduğu ürün gamının en tepesinde yer alacak ve bunun gerçekten farklı birşey olacağını söyleyebilirim” açıklamasında bulunmuş ve üst seviye bir SUV modelinin ilk sinyallerini vermişti. SEAT cephesinden gelen yeni açıklamayla birlikte yedi kişilik olacağı ifade bu SUV modeli için çok fazla beklememiz gerekmeyecek.


Gazetecilerin katılımıyla düzenlenen toplantıda mikrofonun başına yine marka CEO’su Luca de Meo geçti. Yeni SUV modelinin ilk görsellerinin de kamuflajlı olarak yansıtıldığı konuşmada, geliştirme sürecinin Skoda Kodiaq‘ta kullanılan altyapı üzerine sürdürüleceğini ifade eden MEO modelin 2018‘in ortalarında piyasada olacağını ilk ağızdan açıkladı. Boyutsal olarak Kodiaq’ın yedi kişilik versiyonuyla aynı değerlere sahip olması beklenen modelle ilgili henüz resmi bir isim telaffuz edilmese de “Formentor” adının kullanılabileceği bazı kaynaklardaki yerini aldı. MEO’nun “gerek iç gerekse dış tasarımıyla çok daha sportif bir model geliyor” şeklinde tanımladığı yeni modelin üretimiyse Almanya’da yapılacak. Modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR
2019 BMW Z4