reklamı kapat

POPÜLER

iPad Apple

Resmi açıklama geldi; Apple, iPad ve Mac’i birleştirecek mi?

Apple bu hafta başında gerçekleştirdiği etkinlikte M1 işlemcili iPad Pro’yu görücüye çıkartmıştı. Bilindiği üzere M1 işlemcisi geçtiğimiz yılın sonlarına doğru satışa sunulan MacBook Pro, MacBook Air ve Mac mini modellerinde görmüştük.

Apple pazarlama şefi Greg Joswiak ve donanım şefi John Ternus  yeni tabletler hakkında The Independent ile röportaj gerçekleştirdi. Bir iPad’de ‌M1‌ işlemcisinin kullanılması doğal olarak ‌iPad‌ ve Mac serilerinin birleşmesi hakkında spekülasyonlara yol açtı. Joswiak bu iddianın gerçeği yansıtmadığını belirtti. İki ürün hattını birleştirmek yerine Apple’ın sadece kendi kategorilerinde en iyi ürünleri üretmeye çalıştığı anlaşılıyor. iPad ve Mac kullanıcılarının ayrı hikayelerini olduğunu söyleyen Joswiak, kullanıcıların bir Mac’e mi yoksa bir iPad’e mi ihtiyacı olduğuna karar vermesi gerektiğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple gelecekte çok daha iddialı Mac ve iPad modellerini kullanıcılarla buluşturacak

İki ayrı kategoriyi tek bir cihazda sunma gibi bir planlarının olmadığını söyleyen Joswiak, iddiaların doğru olmadığının altını çizdi. Joswiak, Apple olarak  en iyi ürünleri kullanıcılara buluşturmak için sıkı çalıştıklarını ifade etti.  Bir diğer Apple yöneticisi Ternus da benzer bir açıklamada bulundu. Ternus, en iyi Mac’i ve en iyi iPad’i üretmek için çabaladıklarını dile getirdi.  Her iki ürünü daha iyi hale getirmeyi planlayan şirketin gelecekte böyle bir planının olmadığını da bir kez daha öğrenmiş olduk.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli