reklamı kapat

POPÜLER

batman

Robert Pattinson’ın tartışmalı Batman yorumu

Her geçen gün genişleyen oyuncu kadrosuyla dikkat çeken The Batman filminin başrolünde Robert Pattinson‘ı göreceğiz. Sevilen oyuncunun karaktere bakış açısı ise oldukça ilgi çekici.

Robert Pattinson geçtiğimiz günlerde New York Times‘ın kendisiyle gerçekleştirdiği röportajda konuştu. Oyuncu daha önce tamamen iyi olan bir karakteri canlandırmamayı tercih edeceğini söylemiş, karakterlerin karanlık tarafını keşfetmenin daha keyifli olduğunu ifade etmişti. Röportajda “Daha önce bir süper kahramana hayat veren oyuncuya şüpheyle yaklaşılması gerektiğini söylemiştin. Ancak şimdi sen Batman olarak karşımıza çıkacaksın” denildi. Bunun üzerine Robert Pattinson şu sözleri sarf etti: “Batman bir kahraman değil. O çok karmaşık bir karakter. Gerçek anlamda bir kahramana hayat verebileceğimi sanmıyorum. Mutlaka karakterin yanlış kabul edilebilecek bir yanı olması gerek. Batman’in ahlaki yönünde bir problem var. O diğer kahramanlar gibi altın çocuk değil. Hayata basit bir açıdan bakıyor. Fakat buna rağmen onda garip bir şeyler var. Bu da karakteri daha kapsamlı incelemeye olanak sağlıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Batman farklı bir kahraman

Batman’in diğer süper kahramanlardan farklı bir havası olduğunu herkes kabul ediyor. Çocuklukta annesini ve babasını kaybetmiş olması onun karakterini şekillendiren en önemli olaylardan biri. Gotham şehrini suçlulardan arındırma çabasına girmesinin temelinde bu büyük kayıp yatıyor. Öte yandan kötüleri öldürmemeyi tercih etse de, kahramanlık işine yaklaşımı hep diğer kahramanlardan farklı oldu. Gerçek anlamda karanlık bir yanı bulunan bir kahraman. Bu açıdan Robert Pattinson haksız değil. Yine de onun bu sözleri Batman hayranları arasında fikir ayrılıklarına neden olabilir.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı