reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce

Rolls-Royce, efsane “Uçan Kadın”ını mücevherden yarattı

Rolls-Royce tarihinin ayrılma bir parçası olan “Uçan Kadın” figürü, mücevher uzmanlarının ellerinde yepyeni bir sanat ederine dönüştürüldü.

Art Deco felsefesinin otomobil dünyasına bıraktığı en keyifli izlerden birisi de, kaput önleri veya radyatör kapaklarındaki sanatsal dokunuşlar. Bunu yıllardır büyük bir ihtişamla sergileyen Rolls-Royce, efsaneleşmiş “Uçan Kadın“ını artık bir kült haline getirmiş durumda. Otomobilleri için olmazsa olmaz bir objeye dönülen bu yapıyı koleksiyonerlerle başka bir boyutta buluşturmak için harekete geçen İngiliz şirket, dünyanın en önemli mücevher üreticileriden Fabergé ile keyifli bir ortaklığa gidiyor. Figürü yumurta formlu açılabilir bir yapı içerisinde tamamen el işçiliği özeninde üreten marka ortaya, bakmaktan bile keyif alacağımız bir sanat eseri çıkartmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En değerli taşlar

Yapının genel itibarıyla yapısından bahsetmeden evvel, zihnimizde canlandırabilmek adına ebatını sizlerle paylaşalım. Sadece 16 santimetrelik uzunluğu bulunan bu eşsiz parçanın ağırlık değeriyse 400 gram civarında. Bu kadar kompakt ve hafif bir yapıya sahip olmasına rağmen üzerinde kullanılan 18 karatlık altınlar, 10 karat pırlantalar ve kristaller işin içerisine girdiğinde, boyundan büyük iş yapma etkisi de net bir şekilde ortaya çıkıyor. Oldukça minimal şekilde tasarlanan yumurtanın bir çicek misali dışa doğru açılan yapısıyla birlikte, görsel şölen başka bir boyuta taşınıyor. Yıl sonuna doğru özel bir etkinlikte sergilenmesi beklenen tasarımın isimsiz bir koleksiyoner tarafından satın alındığı da gelen bilgiler arasında.

İlginizi çekebilir

Rolls-Royce’dan uçak tamiri yapan robot