reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce

27/11/2023 - Ciaran McCrickard McCrickard / Mindworks - RRMC Year of the Dragon inlays.

27/11/2023 - Ciaran McCrickard McCrickard / Mindworks - RRMC Year of the Dragon inlays.

Rolls-Royce, ejderha yılına özel koleksiyon hazırladı

Dünyanın en özel ve lüks otomobillerine imza atan isimlerinden Rolls-Royce, ejderha yılına özel koleksiyon hazırladı.

Rolls-Royce Türkiye tarafından bu özel koleksiyon hakkında yapılan açıklama şöyle oldu: “Rolls-Royce Motor Cars, Ay Yeni Yılını kutlamak için dört muazzam ‘Ejderha’ bespoke otomobili tanıtıyor. Koleksiyon, üç adet Phantom Extended modeli ve bir adet Cullinan olmak üzere toplam dört araçtan oluşuyor.Seri, standart versiyonlardan daha uzun bir şasiye sahip özel tasarımları içeriyor. Bespoke otomobiller, Çin’de10 Şubat’ta başlayan Lunar Yeni Yıl’ında global tüm müşterilere sunulacak. Geleneksel ejderha sembolünden ilham alan sanat otomobillerinin ön yolcu panelindeki el boyamasının, iki haftadan fazla süren titiz detaylarla gerçekleştirildiği bilgisi paylaşıldı. Aracın iç tasarımında kullanılan farklı kırmızı renk tonları, Çin kültüründe refahı ve iyi şansı temsil ediyor. Hiç görülmemiş ejderha formunun modern ve minimalist yorumu sergilenen araçlarda, orijinal tasarıma sadık kalındığını gösteriyor. Bespoke Starlight Headliner tasarımında 677 yıldız tarafından ejderha deseni tasvir ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel yıldızlı tavan döşemesinin her birinde 5449 dikiş bulunuyor ve tamamlanması için 20 saatten fazla süre harcanmıştır. Rebecca Davies, Rolls-Royce’un Bespoke Tasarım Uzmanı, konuyla ilgili şunları söyledi: “Amacımız, ejderha sembolünü modern şekilde yorumlayarak gücünü ifade etmektir. Tasarımımız, ejderhanın hareketini ve enerjisini yansıtarak, özünü yakalamayı hedefliyor. Bu önemli ikonu yeniden yorumlamak, bir tasarımın farklı zanaat teknikleriyle nasıl dönüştürülebileceğini bize gösteren heyecan verici bir serüven oldu.’’ dedi.

Dış tasarımda ise tasarımcılar, çeşitli renk kombinasyonlarını ayrı ayrı modellere uygulamak üzere çalıştılar. Cullinan için Crystal kaplama üzerine Duotone Cherry Red ve Selby Grey; Phantom Extended için ise Crystal kaplama üzerine Silver and Cherry Red vemonolitik Black renkleri kullanıldı. Dört özel tasarım araç, Phoenix Red renginde el boyaması yapılan bespoke coachline ejderha motifiyle süslendi.

Her ejderha, sembolik olarak doğuya, yani doğan güneşin yönünde yerleştirildi. Detayında gizlenmiş anlamlar, sanatın dokunuşları, bu özel koleksiyonun sahiplerine kültür yolculuğu deneyimi yaşatıyor. Çin mitolojisi sembollerinin modern lüksle buluştuğu araçlar, sürücülerini bir çağdan diğerine taşıyarak geçmiş ve geleceğin arasında köprü kuruyor. Rolls-Royce’un özel ‘Dragon’ koleksiyonu, miras ve kültür manifestosu olarak öne çıkıyor.”

Rolls-Royce adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER