reklamı kapat

POPÜLER

Saatte 482 kilometre hızla Hennessey Venom F5 için geri sayım başladı [Video]

20 Haziran 2017

Bugatti Chiron’un en dişli rakibi olmaya hazırlanan Venom F5 dünyanın en hızlı otomobili olma konusunda fazlasıyla iddialı.

Bugatti ile Amerika merkezli geliştirici Hennessey arasında devam eden dünyanın en hızlı otomobili çekişmesinde yeni perde önümüzdeki süreçte açılacak. Başarılı modeli Venom GT’nin ardından karşımıza çıkartmaya hazırlandığı Venom F5 ile yeni sınırlara ulaşmaya hazırlanan Hennessey bu konuda fazlasıyla ciddi. Adını rüzgar hızı 420 km/s ile 511 km/s arasında değişen ve bu zamana kadar gerçekleşmiş en güçlü kasırgadan alan Venom F5 1.500 beygirlik gücüyle Bugatti’nin yeni silahı Chiron’un başına bela olmak için yola çıkacak.


1991 yılında Teksas’ta kurulan şirketin kurucu CEO’su John Hennesey‘nin “Sınırlarımızı genişlettiğimiz için çok heyecanlıyız.” cümlesiyle anlattığı F5 0’dan 100’e olan hızlanmasınıysa açıklanan verilere göre 2 saniyede tamamlayacak gibi gözüküyor. Verilen teknik değerler doğrultusunda aynı zamanda dünyanın en hızlı otomobili rozetini de takması beklenen Venom F5 için Bugatti cephesi de şimdilik beklemede. Chiron’dan 500 kilograma kadar daha hafif olması beklenen aracın üretim rakamıyla ilgili henüz net bir bilgi olmadığını hatırlatmakta fayda var. Rekabetin yeni perdesiyle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR