reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 200 megapiksel

Samsung, 200 megapiksel ile ne yapılabileceğini gösterdi [Video]

Samsung tarafından geliştirilen 200 megapiksel kamera sensörü bu sefer yayınlanan bir reklam videosu ile gündemde yer alıyor.

Samsung imzalı 200 megapiksel kamera sensörü, akıllı telefon sektörünü uzun zamandır takılı kalınan 108 megapikselin ötesine geçirecek. Bu inanılmaz yüksek çözünürlüğü öne çıkarmak isteyen Güney Kore merkezli teknoloji devi, bunun için yukarıdaki videoyu yayınladı. Bu videoda prototip sistem ile bir kedinin 200 megapiksellik fotoğrafı çekildi. Bu yüksek çözünürlüğü faydası ise kalite kaybı olmadan çok büyük bir baskı elde edilebilmesi oldu. Firma çekilen fotoğrafı kullanarak tam 28 metrelik bir baskı aldı. Bu kullanım senaryosu elbette normal bir akıllı telefon kullanıcısına hitap etmiyor. Ancak yine de bir telefon kamerası ile bu kadar yüksek boyutta kaliteli baskı alınabilecek olması, buna uygun fotoğrafların rahat şekilde telefonlarda taşınabilecek olması, “nereden nereye geldik” cümlesini bir kez daha kurmamıza neden oluyor.

Peki bu 200 megapiksel sensörü ilk kim kullanacak? Ortaya çıktığı kadarıyla ilk isim Motorola olacak. Motorola imzalı yeni amiral gemisi Frontier (Ticari isim farklı çıkabilir), yapılan açıklamaya göre temmuz ayında Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile karşımıza çıkarılacak. Akıllı telefon, üzerinden geçmek adına 20:9 6,67 inç FullHD+ 144 Hz OLED ekrana sahip ve önünde 60 megapiksel selfie kamerası taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8 GB RAM + 128 GB, 8 GB RAM + 256 GB ve 12 GB RAM + 256 GB depolama seçenekleri sunulacak telefonun, arkasındaki sonuçları büyük merak uyandıran 200 megapiksel ana kamerasına 50 megapiksel geniş açı + 12 megapiksel 2x telefoto kamera eşlik edecek. Parmak izi sensörü ekran altında olacak yeni Motorola amiral gemisi, 4.500 mAh pil üzerine kurulacak ve burada kablo ile 125W, kablosuz 50W kablosuz şarj sunulacak.

Samsung 200 megapiksel sensör kadar dikkat çeken insansı robot Ameca: