reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 2017 yılını rekorla kapatmaya hazırlanıyor

Son zamanlarda tanıttığı yeni akıllı telefon modelleriyle adından söz ettiren Samsung karlı bir dönemi geride bırakacak gibi görünüyor. Teknoloji devinin tahminlerine bakılırsa Samsung’un kazancı rekor kıracak cinsten.

Aslına bakarsanız Samsung iyi satışların haricinde oldukça zor bir dönemden geçiyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene Samsung’un adını kullanıcıların elinde patlayan Galaxy Note 7 ile birlikte anmıştı. Sorunu bir türlü düzeltemeyen firma hatasını telafi etmek için çabaladı. Sorunlu cihazları geri alarak para iadesi gerçekleştirdi. Bu süreç de maddi olarak ciddi bir kayba neden olmuştu. Tek başına bu olumsuzluk yetmezmiş gibi bir de Güney Kore‘de zorlu bir süreç yaşanıyor. Samsung’un veliahtı ve pek çok üst düzey yöneticisi yolsuzluk sebebiyle yargılanıyor. Tüm bunların ardından son olarak Samsung’un 32 yıllık CEO’sunun ayrılık kararı aldığı ortaya çıktı. Ancak görünen o ki tüm bu olumsuzluklar firmanın imajını zedelememiş.

Samsung’un kendi tahminlerine bakılırsa yılın dördüncü çeyreğinde 54.7 milyar dolarlık satış gerçekleştirilecek. Bu gelirin 12.8 milyar doları ise kar olarak kayda geçecek. Eğer yılın son çeyreğinde elde edilen sonuçlar Samsung’un tahminleriyle paralel şekilde ilerlerse teknoloji devi kendi rekorunu kırmış olacak. Tahminlerin ne kadar gerçekçi olduğunu ise zaman gösterecek.

YORUMLAR