reklamı kapat

POPÜLER

galaxy s8

Samsung Android 7.1 güncellemesini dağıtmaya hazırlanıyor

Android güncellemeleri belirli ve kısa aralıklarla karşımıza çıksa da bu güncellemelerin son kullanıcıya ulaşması epey zaman alabiliyor. Zira akıllı telefon üreticileri yeni sürümü kendi arayüzlerine uyarlamak için uzun süre harcayabiliyor. Dolayısıyla yeni tanıtılan bir Android sürümünü kullanmak için aylarca beklemek gerekebiliyor. Samsung, yayınlanmasının üzerinden hatrı sayılır bir süre geçen Android 7.1 güncellemesini cihazlarına vermeye hazırlanıyor.

Henüz Android cihazlarının büyük bir bölümü Android 7.0’a bile geçememiş durumda. Fakat dünyanın en büyük telefon üreticisi konumunda olan Samsung’un üst ve orta segmentlerde boy gösteren telefonlarının hemen hemen tamamı Android 7.0 Nougat versiyonunua güncellenmiş durumda. Hal böyle olunca yeni güncelleme için degeri sayım başladı. Samsung’un S Health ve Game Tuner isimli uygulamalarının yayınlanan son güncellemesi, Android 7.1 için son dönemece girildiğini gösteriyor.

Çünkü son güncellemelerle birlikte bu uygulamalar Android 7.1’e destek verir hale geliyor. Dolayısıyla Samsung’un kısa süre içerisinde Android 7.1’i Samsung Galaxy S8 için yayınlaması bekleniyor. Galaxy S8’in ardından bir süre sonra bu güncellemenin daha önceki amiral gemisi modellere ve orta segmentteki diğer cihazlara dağıtılması bekleniyor. Şimdilik Samsung’dan resmi bir açıklama gelmediği için güncelleme tarihini vermek güç ancak uzun süre beklemeye gerek kalmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.