reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, CES öncesinde üç yeni monitör duyurdu

CES öncesi art arda yeni ürünlerinin duyurusunu yapan Samsung, listeye üç tane de monitör ekledi. Aralarındaki en iddialı model olan (ne yazık ki fotoğrafı bulunmayan) yeni 9 serisi, 27 inç ekran büyüklüğüne ve 2560×1440 piksele eş Quad HD çözünürlüğe sahip. Parlamayı engelleyen özel bir camla kaplı olan monitörde (S27A970) Plane Line Switching (PLS) teknolojisi kullanılmış. Alüminyum kasası üzerinde HDMI, DisplayPort, DVI ve USB bağlantıları ve 7 watt gücünde ses üretebilen hoparlör bulunuyor. Samsung’un yeni nesil tüm monitörlerinde olduğu gibi yeni 9 serisi de mobil cihazların kablosuz olarak bağlanabilmesini sağlayan Mobile High-Definition Link (MHL) destekli. Monitörün satış fiyatı 1.199 dolar.
Samsung CB750
Samsung’un 7 serisinde ise iki yeni monitör var. Bunlardan biri Smart Station olarak adlandırılan hepsi-bir-arada olarak niteleyebileceğimiz bir monitör (CB750). 1080p çözünürlüklü LED monitör üzerinde harici kaynaklardan görüntü aktarımı için HDMI girişi ve MHL desteği de bulunuyor. Yine 9 serisinde olduğu gibi Smart Station’da da dahili bir hoparlör mevcut. Monitörün Mobile Control özelliğiyle akıllı telefon veya tabletler doğrudan kontrol edilebiliyor. Bu sayede monitöre bağlı fare ve klavyeyle mobil cihazların içeriği arasında gezilebiliyor ve örnek olarak internete girilip, SMS yazılabiliyor. Smart Station’ın fiyatı 549 dolardan başlıyor.

Üzerinde dahili bir televizyon alıcısı olan yeni 7 serisi HDTV monitör (TB750) de diğer iki monitör gibi mobil cihaz destekli olmasıyla öne çıkıyor. MHL sayesinde akıllı telefon ve tabletler kolay ve hızlı bir şekilde kablosuz olarak monitöre bağlanabiliyor. Samsung Smart Hub özelliği ile çeşitli uygulamaların yüklenebildiği monitör/televizyonda, WiDi desteği de bulunuyor. 24 ve 27 inç ekran büyüklüklerine sahip olan 7 serisi HDTV monitör üzerinde VGA ve ikili HDMI girişi mevcut. Fiyatı ise 599 dolardan başlıyor.