reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı televizyon

Samsung’dan akıllı televizyonları için “virüs” hatırlatması [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geliştirdiği akıllı televizyon modelleri için “virüs odaklı” önemli bir paylaşım yaptı.

İnternete bağlanan her akıllı ürün “virüs” tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Bunu çoğu zaman unutuyoruz ancak risklerin mutlaka farkında olmak gerekiyor. İşte bu konuda Samsung Amerika tarafından bir video paylaşımı yayımladı. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz bu videoda firma, Wi-Fi bağlantısına sahip QLED TV’lerinde nasıl “virüs taraması” yapılacağını gösteriyor. Bunun için ayarlar içerisinde yer alan “akıllı güvenlik” menüsüne gidilmesi gerekiyor. Firmanın QLED TV sahiplerinin her hafta virüs taraması yapması gerektiğini belirtiyor. Bu özellik birçok akıllı televizyon içerisinde bulunmuyor ve Samsung tarafından sunuluyor olması oldukça güzel görünüyor. Ayrıca bu konunun yeniden gündeme gelmesi de önemli duruyor. İnternete bağlanan her üründe “olabildiğince” dikkatli olmak gerekiyor. Bu ürün bir televizyon ya da buzdolabı olsa bile..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki Samsung tarafından önerilen virüs taraması tek başına yeterli mi?

Elbette yeterli değil. Yeni nesil akıllı televizyon modellerinde uygulama yüklenebiliyor. Bu uygulamalar Samsung’un kendisi tarafından onaylandığı için çok büyük risk yok ancak yine de kimse yüzde 100 emin olamıyor. Burada en büyük tehlike ise kesinlikle tarayıcıdan geliyor. Bünyesinde bir internet tarayıcısı yer alan televizyonlar, esas olarak burada büyük riskler ile karşı karşıya kalıyor. Burada kullanıcıların mutlaka dikkatli olması ve özellike “film / dizi sitesi” gibi sayfalardan mümkün mertebe uzak durması gerekiyor. Sayıları artan akıllı televizyonlar, bu yüzde günde geçtikçe daha fazla zararlı yazılım ve saldırının hedefi oluyor.