reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan Android 9 Pie betayı bekleyenlere müjdeli haber

Samsung, merakla beklenen Android 9 Pie beta güncellemesinin indirmeye sunuluş tarihini açıkladı. Şirket, Samsung Geliştiriciler 2018 uygulaması aracılığıyla güncellemenin 7-8 Kasım tarihlerinde yayınlanacağını belirtti.

Konferanstan sonra güncellemenin beta olarak indirmeye sunulacağını söyleyen şirket, güncellemeyi Galaxy S9, S9 Plus ve Galaxy Note 9 kullanıcıları için yayınlayacak. Samsung, güncellemenin final sürümünü ise önümüzdeki yıl yayınlaması bekleniyor. Samsung Experience, Android’in varsayılan ana ekranında birkaç değişiklik yapıyor. Kilit ekranından başlayarak Güney Koreli şirket, yazı tiplerini güncelleyerek ve saat ve tarihi ekranın ortasına taşıyarak genel görünümü hafifçe düzeltiyor.

Yuvarlatılmış köşelere sahip bitirişleri arayüz içinde gezinirken her adımda görebileceğiniz gibi bildirim kartları da aynı şekilde ekranda beliriyor. Şirketin Gece Teması olarak adlandırdığı karanlık temada bazı iyileştirmeler yapılmış. Artık siyah tema üstünde beyaz yerine koyu gri kartlarla arayüz detayları belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 9 Pie güncellemesi Samsung telefonlara yeni kamera özellikleri getiriyor

Android 9.0 ile beraber Galaxy S9, Galaxy Note 9’a özel olarak tanıtılan bazı kamera özelliklerine de sahip oluyor. Bunlardan biri Flaw Detection özelliği. Göz kırpma, hareket bulanıklığı, lens kirliliği ya da ters ışık gibi durumlarda kullanıcıyı bilgilendiriyor ve yeniden çekimi mümkün kılıyor. Bir diğer özellik de görsel zeka. Bu özellik çektiğiniz nesneleri ayırt edip daha etkileyici kareler yakalamanızı sağlıyor.

İlginizi çekebilir

Samsung’un dört arka kameralı modellerinden