reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı ayna tv akıllı televizyon akıllı ayna

Samsung’dan çok ilginç bir akıllı televizyon planı

Teknoloji devi Samsung, şu sıralar daha çok akıllı telefon modelleriyle gündeme geliyor. Ancak firma akıllı televizyon gibi diğer alanlarda da inovasyona devam ediyor. Şimdi ise bir “akıllı ayna TV” gündemde bulunuyor.

Akıllı ayna fikri teknoloji dünyasının uzun süredir gündeminde yer alıyor. Ancak biliyorsunuz bu tarz ürünler hiçbir zaman beklenen popülerliğe ulaşamadı. Samsung ise akıllı aynaları farklı bir şekilde hayatımıza sokmanın planlarını yapıyor. LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen patentlere göre Samsung, bir “akıllı ayna TV” üzerinde çalışıyor. Kare formda patenti alınan bu ürün, akıllı televizyon ile akıllı aynayı bir araya getiriyor. 2018 yılının sonunda alındığı belirtilen patent, model hakkında çok fazla bilgi vermiyor. Ufak detaylara göre ürün televizyon tarafı kapatıldığı zaman bir akıllı ayna olarak görev yapıyor. Buradan birçok konuda (Hava durumu, bildirimler vb.) bilgi verebilecek denilen televizyon, kapalı olduğu zaman işlevsiz hale gelen TV sorununa çözüm bulmuş gibi görünüyor. Evet doğru okuyorsunuz günümüzde televizyonların ortamlarda fazla yer kapladığı ve çalışmadıkları zaman işlevsiz olmaları olumsuz olarak görülüyor. Bu yüzden LG gibi firmalar katlanarak ortadan kaybolan televizyonlar geliştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung akıllı ayna TV satışa çıkar mı?

Şimdilik bunun kesin bir cevabı bulunmuyor. Ancak firmanın böyle bir ürünü satışa sunacak gücü bulunuyor. Daha önce bir tablo gibi görünen Frame TV ile karşımıza çıkan Samsung, gelecek için gerçekten ilginç planlar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilginç monitör modeli