reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung endüstride bir ilke daha imza atıyor

Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy S20 Ultra’da 12 GB RAM tercihinde bulunan Samsung, şimdi de 16 GB RAM üretimine başladığını duyurdu.

Samsung, yeni nesil premium akıllı telefonlar için endüstrinin ilk 16 GB LPDDR5 DRAM’ının seri üretimine başladı. Samsung’un ikinci nesil 10 nm sınıfı işlem teknolojisine dayanan 16 GB LPDDR5 mobil DRAM, endüstrinin en yüksek performansını ve en büyük kapasitesini sunuyor. Geçtiğimiz yılın temmuz ayında 12 GB LPDDR5 DRAM üreten Samsung, yeni ürettiği 16 GB RAM’le sınırları zorluyor.

Bir önceki LPDDR4X DRAM’e kıyasla 1,3 kat daha hızlı olan LPDDR5 DRAM, saniyede 5.500 MB veri aktarımı yapabiliyor. Yeni RAM, Samsung imzalı 8 GB RAM’lerle kıyaslandığında yüzde 20’den fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Bu arada belirtmekte yarar var. 16 GB’lık RAM’in çok benzer bir modelinin Galaxy S20 Ultra 5G modelinde tercih edildiğini söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung üçüncü nesil 16 GB’lık RAM’in hazırlığı içinde

Şirket yeni geliştirdiği RAM haricinde üçüncü nesil 10 nm sınıfı işlem teknolojisine dayalı 16 GB LPDDR5’in üretimine de başlamaya hazırlanıyor. Haziran ayında üretileceği açıklanan RAM’in 6.400 MB veri aktarımı yapabileceği belirtiliyor.  Geliştirilen yeni RAM’in ağustos ayında tanıtılması beklenen Galaxy Note 20 Ultra’da kullanılma ihtimali kuvvetle muhtemel. Galaxy S20 Ultra’dan izler taşımasını beklediğimiz Galaxy Note 20 Ultra’nın sunacağı performansla bu yıla damga burması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Bu da firmanın en yenisi Galaxy Z Flip