reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A9 2018

Samsung Galaxy A9 (2018) hakkında sevindirici gelişme

Samsung, Android 10 güncellemesini akıllı telefonlara getirmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce ortaya çıkan haberde Samsung Galaxy Fold’un Android 10 güncellemesine kavuşacağını belirtmiştik. Samsung Galaxy A9 (2018) hakkında sevindirici bir gelişmeyi paylaşmak istiyoruz.

Paylaştığımız bu haberin ardından şimdi de güzel bir haber daha ortaya çıktı. Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları habere göre çok yakında Samsung Galaxy A9 (2018) Android 10 desteğine kavuşacak. Şu anda Polonya’daki kullanıcılar tarafından indirilebilen güncellemenin yakında tüm kullanıcılar tarafından indirileceği belirtiliyor.

Samsung imzalı model sunulan güncellemeyle Android 10 tabanlı One UI 2.0 arayüzünün özelliklerine kavuşuyor. Güncelleme One UI 2 ile birlikte kullanıcılara daha modern bir arayüzü sunuyor.

Karanlık mod, Android 10 ile gelen en dikkat çekici yenilikler arasında yer alıyor. Gündüz ve gece ortamları için gelişmiş görüntü, metin ve renk ayarları kullanıcılara sunuluyor. Daha net uygulama simgelerinin ve sistem renklerinin yer aldığı güncellemede boşa harcanan ekran alanını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş başlık ve tuş düzenleri de bulunuyor. Daha akıcı animasyonlarla eğlenceli bir kullanım deneyimi vadeden Android 10 güncellemesinde yeni navigasyon hareketleri de eklenmiş durumda. Kullanıcılar parmaklarını minimum düzeyde hareket ettirerek büyük ekranlarda daha rahat bir şekilde gezebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A9 (2018) yepyeni özelliklere kavuşuyor

Ana ekran tuşuna çift dokunarak veya ekranın alt kısmında ortadan aşağıya doğru kaydırarak tek el moduna ulaşılabiliyor. Büyük metinler için yüksek kontrastlı klavyelerin ve düzenlerin geliştirildiği Android 10 güncellemesinde ekran kapalıyken parmak izi simgesini gösterme seçenekleri de eklenmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni katlanabilir telefonu nasıl üretiliyor dersiniz?