reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 10 Samsung Galaxy M31s

Samsung Galaxy M41, sınıfında dünyanın en büyük piliyle mi geliyor?

2020 Galaxy M ailesine yakında birden fazla yeni model gelecek ve bu modellerden birisi de Samsung Galaxy M41 olacak. İşte model pil konusunda rekor kırabilir.

Geçtiğimiz haftalarda Samsung Galaxy M41 için firmanın “Samsung Display” üretimi olmayan bir OLED ekran / panel kullanan ilk telefonu olacak haberi ortaya çıkmıştı. Samsung’u bu modelde Çin merkezli China Star Optoelectronics Technology (CSOT) firmasından gelen bir OLED panel kullanacağı söylenmiş ve bu da oldukça ses getirmişti. Bu panelin kalite açısından Samsung Display çözümlerini yakaladığı aktarılmıştı. Daha sonra sürpriz şekilde Galaxy M41 hiçbir zaman satışa çıkmayacak denildi. Ancak bunun yanlış olduğu ve modeli gerçekten CSOT imzalı bir OLED ekran ile yolda olduğu aktarıldı. Telefonu şimdi gündeme getiren ise dünyanın en büyüğü olacağı iddia edilen pil kapasitesi oldu. Resmi kayıtlara göre telefon tam 6.800 mAh pil ile geliyor. Burada telefon tarafı için bir ilke imza atacak Galaxy M41, resmi olarak “7.000 mAh pile sahip” şeklinde lanse edilebilir deniyor. 7.000 mAh pil ile gerçek anlamda tablet seviyesine çıkacak telefon, bu detayı gerçek olursa çok ses getirecek gibi duruyor. 6.000 mAh seviyesine daha önce çıkan Samsung, yeni modeliyle çıtayı daha da yükseltiyor. Bu modelin pili nedeniyle biraz kalın olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy M41 çok dikkat çekerken Galaxy M51 ise şu detaylar ile yolda bulunuyor

Tasarımı giriş seviyesi bir cihaz için oldukça iyi olan Samsung Galaxy M51, 3,5 mm kulaklık girişini taşıyor. Bağlantı tarafında USB-C kullanan akıllı telefon, söylendiği kadarıyla 6,3 inç Full HD+ Super AMOLED ekrana sahip. Gücünü yeni çıkan Geekbench sonucuna göre Snapdragon 730 işlemciden ve 8 GB RAM’den alacağı aktarılan telefon, arkasında merkezinde 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1‘in yer aldığı üçlü kamera kurulumu taşıyor. 5.000 mAh pille yolda olduğu bilinen telefon, bağlantı tarafında sürpriz olmadığı üzere USB-C kullanıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en ilginç akıllı telefon