reklamı kapat

POPÜLER

Samsun Galaxy Note 10 Galaxy Note 10 Pro

Samsung Galaxy Note 10 kamerası hakkında sızdırılan ilginç detay

7 Ağustos tarihinde resmi olarak lanse edilecek amiral gemileri Samsung Galaxy Note 10 Pro ve Galaxy Note 10 için yeni bilgiler çıktı.

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Pro, gündemden düşmüyor. Geliştirme süreçlerinin tamamlandığı söylenen telefonlar, şu an üretim aşamasına doğru ilerliyor. Merak edilen cihazlar hakkında yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Samsung’a yönelik en sağlam kaynaklardan Ice Universe, Galaxy Note 10’ların arka kameralarında üç aşamalı değişken diyafram değerinin kullanılacağını belirtiyor. Telefonların arkasında üç farklı kamera bulunuyor. Bu üç aşamalı değişken diyafram değerinin sadece ana kamera kullanılacağı tahmin edilirken, burada “F1.5 / F1.8 / F2.4” değerlerinin adı geçiyor. Değişken diyaframı iki aşamalı olarak hali hazırda kullanan Samsung, şimdi çıtayı üçe çıkarıyor. Üç farklı diyafram değeri sensöre giren ışık ile net alan arasında doğal ve etkili bir geçiş yapılmasına imkan tanıyor. Bu açıdan Galaxy S10 ailesinden daha iyi bir fotoğraf kalitesi sunacak gibi duran telefonlar, her açıdan heyecanı artırıyor. Telefonların kameraları hakkında bunlar haricinde çok fazla bir bilgimiz bulunmuyor. Sadece Galaxy Note 10 Pro’nun arkasında üçlü kameraya ek olarak bir ToF sensörü bulunuyor.

Hatırlamak adına modellerden Galaxy Note 10 Pro 6,8 inç bir Dynamic AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Galaxy Note 10’da ise 6,4 inç bir Dynamic AMOLED ekran yer alıyor. Ortak olarak güçlerini satıldığı yere bağlı olarak Snapdragon 855 ve Exynos 9825 işlemcilerden alan telefonların, en üstte 12 GB RAM ve 1 TB dahili depolama ile donatılacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 ailesi kaça satılacak?

Telefonlar için başlangıcın 1.000 doları rahatlıkla geçeceği söyleniyor. Hatta bazı kaynaklar 1.100 dolar başlangıç fiyatının adını geçiriyor. Telefonların 5G versiyonları ise 1.300 doları bulabilir deniyor. Yeni modeller kesinlikle her bütçeye hitap etmiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi