reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon bölüm sayısı kesinleşti

Netflix final kararı alsa da Lucifer 5. sezon ile son bir kez daha hayranların karşısına çıkacak. Dizinin final sezonunun bölüm sayısı ise belli oldu.

3. sezondan sonra Netflix orijinallerine dahil edilen Lucifer 5. sezon ile ne yazık ki hayranlara veda ediyor. 10 bölümlük 4. sezon kısa sürede platformun en çok izlenenleri arasına girse de bu final kararını değiştirmeyi başaramadı. Netflix’in 5. sezon müjdesiyle gelen bu ayrılık kararı hayranları üzse de tüm çabalara rağmen bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor. Çünkü 2 sezon çekilmesi kararı aslında ilk satın alımda gerçekleşmiş. Dizinin yaratıcılarından Joe Henderson yaptığı açıklamada “Netflix bize bir sezon hikayeyi devam ettirmemiz için, bir sezon da sonlandırmamız için verdi.” diyor. Peki final sezonu kaç bölümle hayranlara veda edecek?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucifer 5. sezon bölüm sayısı

Bu soruyu dizinin bir diğer yaratıcısı Ildy Modrovich cevaplıyor. Tam 26 bölüm süren 3. sezonun ardından 10 bölümlük 4. sezon hayranlar için çok çabuk sonlanmıştı. 5. sezonun ise final sezonu olması sebebiyle daha uzun olabileceği teorileri dolaşıyordu. Netflix’in orijinal yapımlarının bölüm sayısı ise 8-16 arası değişiyor. Ancak ne yazık ki 5. sezon 10 bölüm ile hikayeyi noktalayacak. Modrovich yaptığı açıklamada her bir dakikanın hakkını vereceklerini belirtiyor.

Dizi oyuncuları ve yapımcıları bu final kararı yüzünden hayli üzgün olsa da 5. sezonun hayranlar tarafından çok beğenileceğine eminler. Görkemli bir finale hazırlanan dizinin çekimlerinin ne zaman başlayacağı bilinmezken planlanan bir yayın tarihi de şimdilik bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

4. sezon fragmanı