reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G kameralarıyla ilgili sevindirici Galaxy A gelişmesi

Galaxy S ve Note serisi kameralarını tedarik eden  Samsung Electro-Mechanics isimli şirket, Samsung Galaxy A serisi hakkında sevindirici bir bilgi paylaştı.

Şirket tarafından yapılan bilgiye göre Samsung, önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği A serisi akıllı telefonlarında amiral gemisi akıllı telefonlarında yer alan kameralarını kullanacak.  Üst düzey kamera sensörleri sayesinde Galaxy A serisi telefonları S ve Note serisi kadar başarılı fotoğraflar çekebileceği söyleniyor. Şirketin  yüksek çözünürlüklü sensörleri ve periskop sensörlerini gelecekteki üst orta segment Galaxy A telefonlarında kullanılacağı ifade ediliyor. Şirket, orta segment akıllı telefonlarındaki satışlarını daha da artırmak adına bu yılın sonlarına doğru piyasaya süreceği yeni A modellerinde üst düzey kamera sensörlerini kullanabilir.

Samsung Galaxy A serisi haricinde Galaxy S21 de merakla bekleniyor

Galaxy S21 Plus modelinde hangi işlemcinin olacağı henüz netlik kazanmasa da yüksek ihtimalle bu modelde Snapdragon 875 ile Exynos 1000 işlemcilerinin kullanılması bekleniyor. Standart Galaxy S21 ise gücünü sadece Exynos 991/992 işlemciden alacağı söyleniyor. Bu işlemcide AMD GPU yani grafik birimi olmayacak açıklaması da yapılıyor. Bu açıdan “5 nm” Exynos 1000 grafik tarafında gücünü AMD’den alacak gibi görünüyor. Bilindiği üzere Samsung ve AMD uzun süredir bu konuda ortak olarak çalışma yapıyor. Şirketin Galaxy S21 ailesini önümüzdeki yılın şubat ayında tanıtması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son çıkan katlanabilir modeli böyle üretiliyor!