reklamı kapat

POPÜLER

android tab tab

Telefonların arka yüzeyine dokunmatik kontrol ekleyen Android uygulaması [İndir]

Biliyorsunuz Google ve Xiaomi Android tarafında, Apple ise iOS tarafında telefon modellerinin arkasını fiziksel bir tuş eklemeden işlevsel hale getirme çalışmaları yapıyor.

Google Android 11, Apple iOS 14, Xiaomi ise MIUI 12 üzerinden telefonların yerleşik sensörlerini kullanarak arkaya yapılacak dokunmaları / vurmaları algılayacak bir altyapı sunmaya hazırlanıyor. İşte bu altyapı her üç tarafta da şu an geliştirme aşamasında yer alıyor. Ancak bu imkanı şimdiden tüm Android telefonlara eklemek mümkün. Bunun arkasında Tap, Tap isimli bir uygulama yer alıyor. Direkt olarak buradan (Play Store’dan yok) elde edebileceğiniz uygulama, Android’in 7.0 Nougat ve üstü sürümlerinde sorunsuz olarak görev yapıyor deniyor. Ancak burada her cihazın denemediğini, bazı telefonlarda sorun olabileceğini kesinlikle belirtmek gerekiyor. Bu uygulama ile telefonun arkasına yapılan dokunma hareketleri birçok işlem için özelleştirilebiliyor. Örneğin arkaya dokunma ile hızlıca kamera açılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tap, Tap Android uygulamasının sunduğu imkanın yerleşik olarak sunulması merakla bekleniyor

XDA tarafından aktarıldığı kadarıyla açık kaynak kodlu olan yani geliştirme süreci herkese açıklan olan Tap, Tap uygulaması, deneyen kişiler tarafından oldukça beğenilmiş durumda. Telefonların arkasının işlevsel hale getirmek genel olarak çok olumlu karşılanıyor ve bu altyapıda ciddi bir gelecek yer alıyor. Telefonların içerisinde çok hassas sensörlerin kullanım alanı ilginç şekillerde artıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yakında gelecek 5 yeni ürünü