reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Android 11 temeli MIUI 12 alacağı iddia edilen Xiaomi telefonlar

Xiaomi MIUI 12 biliyorsunuz şu an Android 10 üzerine kuruluyor. Ancak firma Android 11 temeli MIUI 12’nin üzerinde de çalışma yapıyor.

Xiaomi’nin resmi forumlarından sızdırıldığı kadarıyla Android 11 temeli MIUI 12 sürümü ilk aşamada direkt olarak aşağıda gördüğünüz cihazlar için indirmeye açılacak. Android 11 için karşımıza bir MIUI 13 çıkarmayacak ve bu sürümü 2021’in ortalarına bırakacak denilen Xiaomi, eğer sızan bu liste doğruysa birçok kullanıcıyı fazlasıyla memnun edecek geniş bir destek hazırlığı içerisinde bulunuyor. Dediğimiz gibi şimdilik yüzde 100 kesin olmayan bu liste, yine de olasılık dahilinde bulunuyor. Çünkü listedeki birçok Android 12’yi rahatlıkla kaldırabilecek yeni ve yeni diyebileceğimiz cihaz yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 12 için güzel bir imkanın testleri yapılıyor

Xiaomi telefonlara MIUI 12 üzerinden bir “Back Tap” özelliği geliyor. Bu özellik telefonların yerleşik sensörlerini kullanarak arkaya yapılacak dokunmaları / vurmaları algılıyor ve tam olarak arka kısmı işlevsel hale getiriyor. Elde edilen ekran görüntülerine göre firma burada kişilere iki farklı arka dokunma seçeneği sunuyor. Bunlar “çift dokunma” ya da “üçlü dokunma”. Bu iki seçenek de birçok farklı kalemde özelleştirilebiliyor. Örneğin telefonun arkasına çift ya da üç kez dokunma ile “ekran görüntüsü alma, flaşı açma, kontrol merkezini açma, bildirimleri gösterme ya da kamerayı aktif etme”gibi işlemler hızlıca gerçekleştirilebiliyor. Bu da gerçekten çok ama çok kullanışlı görünüyor. Özelliğin henüz herkese ne zaman geleceği ise bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yakında gelecek 5 yeni ürünü