reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 7’nin yeni arayüzü göründü [Video]

Samsung Galaxy Note 7’nin duyurusuna neredeyse bir ay gibi bir süre kaldı ve cihazın hemen hemen tüm detayları ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde teknik özellikleri hakkında en net detayları ortaya çıkan cihazın şimdi de yeni arayüzü kendini gösterdi.

Yayınlanan videoda yenilenmiş TouchWiz‘in tüm detayları görülebiliyor. Sade bir tasarıma sahip olan arayüzün ayarlarında ve bildirim kısmında değişiklikler yapıldığı dikkat çekiyor. Yeni arayüzde kişiselleştirme seçenekleri de bir adım ileri gidiyor. Önceden tema paketleri yüklenebilirken yeni arayüzle birlikte ikon paketleri indirmek de mümkün hale geliyor.

Arayüzde esas dikkat çeken ise Force Touch benzeri bir özelliğe yer verilmiş olması. Uygulama ikonlarında yukarı doğru kaydırma yapıldığında tıpkı iPhone 6s’te olduğu gibi küçük bir menü açılıyor ve buradan bazı menülere hızlıca ulaşılabiliyor. Galaxy Note 7’de Force Touch özelliğine yer verilmesi beklenmiyor ancak gelecek sene 4K ekranla geleceği söylenen Galaxy S8’de bu özelliğin olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Samsung’un işletim sistemine bu özelliği ekleyerek şimdiden geliştirmek istediği düşünülüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Galaxy Note 7’nin yeni arayüzü göründü [Video]” için 2 cevap

  1. Tool Band dedi ki:

    Note 6 çıkmadan Note 7 haberlerinin amacını anlamıyorum. Sanırım uzun süredir farkında değilsiniz ama sıradaki Note, serinin 6. jenerasyonu olacak. Yanlış haber yapıyorsunuz.

  2. Serkan Keyf dedi ki:

    Samsung’un yeni Galaxy Note modeline 6’yı atlayarak “Galaxy Note 7” ismini vereceğini sağır sultan duydu. Anlaşılan bir sen duymadın 🙂