reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8’in çıkış tarihi netleşiyor

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 için meraklı bekleyiş sürüyor. Note serisinde yeni bir sayfa açması beklenen ve Note7 fiyaskosunu unutturacağı düşünülen Galaxy Note 8 ile ilgili devamlı olarak yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni gelen bilgilere göre Galaxy Note 8’in çıkışı için çok uzun süre beklememize gerek kalmayacak. 

Daha önce Samsung’un amiral gemisi modellerinin IFA fuarında tanıtıldığına tanık olmuştuk. Ancak son gelen iddialar Galaxy Note 8’in IFA fuarından daha önce satışa sunulacağını gösteriyordu. Şimdi ise cihazın çıkış tarihiyle ilgili daha net bir bilgi ortaya çıktı. Yeni iddialara göre Samsung Galaxy Note 8, New York’ta düzenlenecek olan etkinlikle detaylandırılacak. Etkinliğin tarihi olaraksa 28 Ağustos işaret ediliyor.

Duyuru tarihini erkene çekmesi beklenen Samsung’un böylece iPhone’un duyurusunun öncesinde Galaxy Note 8’i görücüye çıkarmak istediği düşünülüyor. Çıkış önceliği sayesinde Galaxy Note 8’in yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği söyleniyor. iPhone 8’in tamamen farklı bir tasarımla gelmesi beklendiği için böyle bir hamle pek de mantıksız görünmüyor. Öte yandan konuyla ilgili olarak Samsung cephesinden herhangi bir resmi açıklama gelmiş değil. Dolayısıyla tarihin kesin olduğunu söyleyemeyiz. Yakın zamanda çıkış tarihinin Samsung tarafından resmi olarak duyurulması bekleniyor.