reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8’in detaylı çizimleri gün yüzüne çıktı

Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi telefonu Galaxy Note 8 ile ilgili bilgiler tüm hızıyla gelmeye devam ediyor. Daha önce bazı görselleri gün yüzüne çıkan telefonun bu kez çok net çizimleri yayınlandı. Bu yayınlanan görsellerde öncekilerden farklı olarak telefonun sadece ön ve arka yüzü değil aynı zamanda yanları da görülebiliyor. Böylece tuşların ve girişlerin nerede olduğuyla ilgili fikir sahibi olabiliyoruz.

Aksesuar üreten bir firmanın hazırladığı çizimlerde telefonun tasarımını tamamen görebiliyoruz. Ön tarafta daha önceki sızıntılarda da ortaya çıktığı üzere neredeyse tamamen çerçevesiz ekran bizleri karşılıyor. Ön tarafı en azından bu görsele bakarak Galaxy S8’den ayırt etmek pek mümkün görünmüyor. Arka kısma baktığımızda ise çift kamera bizleri karşılıyor. Maalesef bu yeni çizimde de kameranın yan kısmında parmak izi okuyucu bulunmaya devam ediyor. Dolayısıyla Galaxy S8’de eleştirilen parmak izi okuyucu yerleşiminin Galaxy Note 8’de bu şekilde devam edeceği neredeyse kesinleşmiş oluyor.

Sol tarafında ses açma kapama tuşlarıyla Bixby tuşunun bulunduğu cihazın sağ tarafında ise güç tuşuna yer veriliyor. Alt kısımda 3.5 milimetre kulaklık girişi yerini korumaya devam ederken burada USB-C girişi ve hoparlör bizleri karşılıyor. Yayınlanan çizimlerin tamamına haberin görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.