reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 UFS 3.0 depolama

Samsung Galaxy S10 ailesinden sevindiren yeni bilgi

2019 başında tanıtılacak Samsung Galaxy S10 ailesi için bugün kili bir detay daha ortaya çıktı. Modeller depolama performansında lider olacak gibi duruyor.

Samsung Galaxy S10 ailesi bildiğiniz üzere üç farklı model halinde geliyor. İşte bu aile, sektörde bir ilke imza atarak UFS 2.1 değil yeni nesil UFS 3.0 depolama birimine sahip olacak deniyor. Bilmeyenler için geçtiğimiz aylarda JEDEC tarafından tanıtılan UFS 3.0 depolama standardı, UFS 2.1’in sunduğu hızı tam ikiye katlıyor. Söylendiği kadarıyla mobil cihazların bant genişliğini 2.9 G/s hıza kadar çıkartacak yeni standart, güç tüketimini de düşürüyor. JEDEC’e göre UFS 3.0 depolama birimleri yeni NAND bellekler ile daha az voltaj gereksinimi (2.5 V) duyuyor ve bu da genel tüketimi azaltıyor. Bu açıdan Samsung Galaxy S10 ailesi için çok güzel duran bu yeni altyapı, 2019 içerisinde diğer birçok üst düzey modelde de yer alacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinde nasıl bir kamera sistemi yer alacak?

Sağlam kaynaklara göre ailenin en üstü için hazırlanan üçlü kamera sistemi “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kurulumunu kullanıyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Yarın tanıtılacak Xiaomi Mi Mix 3